banner ad

Konkurs z Asteriksem! Wygraj komiks „Córka Wercyngetoryksa” [ZAKOŃCZONY]

2 grudnia 2019


Z okazji premiery nowego albumu z przygodami Asteriksa i Obeliksa zatytułowanego „Córka Wercyngetoryksa” wspólnie z Wydawnictwem Egmont postanowiliśmy zorganizować konkurs.

Do rozdania mamy trzy egzemplarze najnowszego albumu stworzonego przez francuski duet ? scenarzystę Jean-Yvesa Ferriego i rysownika Didiera Conrada ? w którym ponownie przenosimy się do osady dzielnych Galów stawiających opór Rzymianom. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na dwa poniższe pytania.

Pytania konkursowe brzmią następująco: (1) Oprócz „Córki Wercyngetoryksa” w wiosce Galów rozgrywa się fabuła jeszcze jednego z czterech albumów stworzonych przez Jean-Yvesa Ferriego i Didiera Conrada. Jaki był tytuł tego komiksu? (2) W którym filmie po raz pierwszy pokazano Asteriksa i Obeliksa (dla ułatwienia dodajmy: były to postacie animowane)? Podaj jego tytuł.

?
Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowe odpowiedzi brzmią: (1) „Papirus Cezara”, (2) Asteriks i Obeliks po raz pierwszy zostali pokazani w filmie „Deux Romains en Gaule” (z fr. „Dwóch Rzymian w Galli”). Była to mniej znana produkcja telewizyjna z aktorami, rozgrywająca się w świecie znanym z komiksu, a główni bohaterowie serii, Asteriks i Obeliks, pojawili się jedynie w animowanych wstawkach. Drugie pytanie sprawiło wam najwięcej problemów. Wiele osób wskazywało film „Asterix Gall”, który to ukazał się kilka miesięcy po „Deux Romains en Gaule”.

Egzemplarze komiksu „Córka Wercyngetoryksa” otrzymują:

Bartosz Lenart,
Paweł Sobolewski,
Damian Kaniecki.

Nagrody zostaną wysłane w ciągu ok. 1 tygodnia.
?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Asteriks ? Córka Wercyngetoryksa”.
Zakończenie konkursu w czwartek, 12 grudnia, o godzinie 23:59.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Nie zapomnijcie podać nam swojego imienia, nazwiska i numeru telefonu. Udział w konkursie i przesłanie swoich danych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Uwaga! Zgłoszenie konkursowe musi zawierać poniższą formułę (inaczej nie będzie brane pod uwagę):

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach konkursowych zgodnie z polityką prywatności strony i regulaminem konkursu”.

Opis: Asteriks i Obeliks powracają w zupełnie nowej przygodzie! Oto czwarty album Pod osłoną nocy do wioski niezłomnych Galów przybywa tajemnicza młoda dziewczyna w towarzystwie dwóch wodzów Arwernów. Ich pojawienie się wzbudza wielkie poruszenie mieszkańców, bowiem tytułowa bohaterka Adrenalina to nie byle kto, to córka wielkiego wodza Galii ? Wercyngetoryksa!

W Alezji, tuż przed poddaniem się Cezarowi, Wercyngetoryks przekazał córce swój torkwes i poprosił, aby zawsze stawiała opór w jego imieniu i by zawsze pozostała wolna. Od tamtej pory dziewczyna jest ścigana przez Rzymian, którzy chcą odebrać jej naszyjnik i zrobić z niej porządną Rzymiankę. Galia nie jest już bezpieczna, wodzowie chcą zabrać Adrenalinę do Brytanii, jednak do czasu przypłynięcia statku ma zostać w galijskiej wiosce pod opieką Asteriksa i Obeliksa. Zadanie wydaje się proste, ale czy na pewno? Czy nasi dzielni bohaterowie dadzą sobie radę z dorastającą, pełną energii nastolatką?… Może to być dla nich nie lada wyzwanie!

Seria francuskich komiksów, wymyślona w 1959 roku przez scenarzystę i mistrza humoru René Goscinny?ego oraz rysownika Alberta Uderzo, od chwili premiery w październiku 1959 roku na łamach magazynu „Pilote” podbiła serca najpierw Francuzów i Belgów, a potem ? stopniowo ? reszty świata, stając się jednym z fenomenów kultury popularnej XX wieku. W tym roku świętujemy 60. urodziny słynnych Galów ? Asteriksa, Obeliksa i ich przyjaciół. Albumy aktualnie tworzą scenarzysta Jean-Yves Ferri i rysownik Didier Conrad.

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: książkowe