Konkurs! Do wygrania egzemplarze powieści „Maria Panna Nilu” [ZAKOŃCZONY]

29 października 2016

maria-panna-nilu-konkurs
Wspólnie z wydawnictwem Czwarta Strona przygotowaliśmy konkurs, w którym macie okazję wygrać egzemplarze powieści Scholastique Mukasongi „Maria Panna Nilu”.

Do rozdania mamy sześć egzemplarzy powieści rozgrywającej się w Rwandzie w latach 70. XX wieku i opisującej wydarzenia, które doprowadziły do pamiętnego ludobójstwa w 1994 roku. Żeby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na poniższe pytanie.

Pytanie konkursowe brzmi następująco: Jakie zdarzenie, do którego doszło w 1994 roku, było iskrą zapalną dającą początek masakrze w Rwandzie?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Scholastique Mukasonga – Maria Panna Nilu”.
Zakończenie konkursu w sobotę, 12 listopada, o godzinie 23:59.

?
Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowa odpowiedź brzmi: „Zestrzelenie 6 kwietnia samolotu wiozącego rwandyjskiego prezydenta Juvénala Habyarimanę oraz prezydenta Burundi, Cypriena Ntaryamirę”.

Egzemplarze powieści „Maria Panna Nilu” otrzymają:

Justyna Marszałkowska-Jakubik,
Dorota Jucha,
Weronika Stachowiak,
Andrzej Makarski,
Wojciech Owczarek,
Sylwia Gontarz.

Nagrody wyślemy pocztą w ciągu ok. 3 tygodni.
?

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Uwaga! Nie zapomnijcie podać nam swoich danych (imię, nazwisko, adres, telefon) ? będą nam potrzebne do wysłania nagrody i nie zostaną użyte w żadnym innym celu (po zakończeniu konkursu wszelkie dane są kasowane).

Udział w konkursie i przesłanie swoich danych osobowych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

maria-panna-niluScholastique Mukasonga „Maria Panna Nilu”

Opis: Rwanda, lata 70. XX wieku. W katolickim liceum im. Marii Panny Nilu, kształcącym żeńską elitę kraju, rozpoczyna się nowy rok szkolny. Większość uczennic należy do będącego u władzy plemienia Hutu. Veronica i Virginia, pochodzące z plemienia Tutsi, muszą zmierzyć się z niechęcią i prześladowaniami ze strony swoich koleżanek, które nie dają im zapomnieć, że dyplom Tutsi, to nie to samo co dyplom Hutu.

Pozorny spokój szkolnego życia mąci coraz bardziej nasilająca się atmosfera wzajemnej wrogości, walki politycznej i spisków. Veronica i Virginia poznają strażnika legendy Tutsi, który twierdzi, że Tutsi pochodzą od egipskich faraonów i wplątuje dziewczęta w tajemnicze obrzędy w cieniu królowej z zamierzchłych czasów. Jej kości zakopane pod czerwonym kwiatem koralokrzewu strzegą pytony. Kiedy dojdzie do tragedii jedyna droga ucieczki będzie prowadziła w góry, gdzie mieszkają goryle, które kiedyś były ludźmi.

Tematy: , , , , , , ,

Kategoria: książkowe