Do wygrania komiksy Kultury Gniewu! [ZAKOŃCZONY]

21 sierpnia 2019


Wspólnie z wydawnictwem Kultura Gniewu przygotowaliśmy konkurs, w którym możecie wygrać tytuły z obszernego katalogu tej zasłużonej dla polskiego rynku komiksowego oficyny.

Do rozdania mamy trzy komiksy opublikowane przez Kulturę Gniewu: (1) „Ostatni żubr” Tomasza Samojlika, (2) „Vademecum złego ojca” Guya Delisle’a i (3) pierwszy tom serii „Jeż Jerzy – Dzieła zebrane” Tomka Leśniaka i Rafała Skarżyckiego. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na dwa poniższe pytania.

Pytania konkursowe brzmią następująco: (1) Jaki tytuł nosił pierwszy komiks wydany przez Kulturę Gniewu? (2) Które komiksy opublikowane przez Kulturę Gniewu doczekały się ekranizacji? Wymień przynajmniej trzy tytuły.


Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowe odpowiedzi brzmią: (1) „Zakazany owoc”, (2) trzeba było wymienić trzy spośród m.in. następujących komiksów: „Jeż Jerzy”, „Kot Fritz”, „Ghost World”, Wielki zły lis”, „Wilson”, „Ghost World”, „5 to liczba doskonała”, jedna historia zawarta w „Zgubione, znalezione”.

Egzemplarze komiksów Kultury Gniewu otrzymują:

„Jeż Jerzy – Dzieła zebrane tom 1” – Karol Stępniewski,
„Vademecum złego ojca” – Paweł Liskiewicz,
„Ostatni żubr” – Katarzyna Jałocha.

Nagrody wyślemy pocztą w ciągu ok. 1 tygodnia.

Odpowiedzi oraz tytuł jednego z trzech wymienionych komiksów, który chcielibyście wygrać, przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Komiksy Kultury Gniewu”.
Zakończenie konkursu we wtorek, 27 sierpnia, o godzinie 23:59.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Nie zapomnijcie podać nam swojego imienia, nazwiska i numeru telefonu. Udział w konkursie i przesłanie swoich danych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Uwaga! Zgłoszenie konkursowe musi zawierać poniższą formułę:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach konkursowych zgodnie z polityką prywatności strony i regulaminem konkursu”.

Poniżej możecie zapoznać się z komiksami, które możecie wygrać w konkursie:

Opis: Jeż Jerzy, jeden z najpopularniejszych bohaterów współczesnego polskiego komiksu, wraca w wielkim stylu! Stworzona przez Tomka Leśniaka i Rafała Skarżyckiego postać zawsze była głosem młodego, zbuntowanego pokolenia, któremu socjologowie nadawali już różne nazwy, a które w komiksie odnalazło swoje frustracje i bolączki wykpione, ośmieszone, a przez to oswojone.

W przygodach Jeża Jerzego piętnowana jest głupota, nietolerancja i ksenofobia, a autorzy konfrontując bohatera ze skinami, niekompetentnymi dziennikarzami, pazernymi politykami, mafią a nawet Szatanem nie pozostawiają wątpliwości, po czyjej stronie jest jego sympatia.

Komiksy z Jerzym ukazywały się w m.in. w „Świerszczyku”, „Ślizgu”, „AQQ”, „Produkcie”, czy „Świecie Komiksu”, a najnowsze wydanie – pierwsze kompletne – zbiera wszystkie historie o kolczastym bohaterze, jakie kiedykolwiek powstały!

W tomie pierwszym kompletnego wydania „Jeża Jerzego” znajdują się albumy „Jeż Jerzy”, „Wróg publiczny”, „Egzorcysta” oraz masa dodatkowych ilustracji, szkiców, alternatywnych okładek, czy rysunkowych tributów innych rysowników.

Opis: W „Vademecum złego ojca” fani komiksowych travelogów Guya Delisle znajdą wszystkie charakterystyczne dla tego twórcy elementy – ironiczne poczucie humoru, duży dystans do swoich bohaterów (głównie siebie) i przydatne w codziennym życiu wskazówki. Z tym, że tym razem nie dotyczą one podróżowania, ale wychowywania dzieci.

Delisle ma dla wszystkich rodziców, a szczególnie rodziców pracujących z domu, jak on, garść porad i zmyślnych sposobów, jak radzić sobie z niesfornymi i zawracającymi głowę dziećmi (ignorować!). Poza aspektem poradnikowym „Vademecum złego ojca” to także bardzo osobiste i czułe spojrzenie na radości (?) płynące z tacierzyństwa.

Opis: Jest rok 1919. Polska ledwie co odzyskała niepodległość, a wraz z nią – Puszczę Białowieską. Do Białowieży przybywa jeden z najwybitniejszych polskich przyrodników – profesor Władysław Szafer. Ma sprawdzić, w jakim stanie Puszcza przetrwała ponad wiek carskich rządów i okres rabunkowej gospodarki niemieckiej podczas I wojny światowej. Zastaje ponury obraz: spalone wsie, wyniszczone lasy i ostatni żubr, który zginął z ręki kłusownika…

Czy jednak na pewno ostatni? Przecież ocalał jeden mały żuberek, który nie dość, że jeszcze nie ma imienia, to niewiele wie o samodzielnym życiu w lesie. W poszukiwaniu innych żubrów wyrusza do legendarnego Serca Lasu. Nie domyśla się nawet, jak ważną rolę przyjdzie mu odegrać w rozgrywce, której stawką jest los Puszczy…

„Ostatni żubr” Tomka Samojlika, autora m.in. „Ryjówki przeznaczenia” i „Norki zagłady”, to niezwykła opowieść o tym, jak powstał rezerwat w Puszczy Białowieskiej. Jest to historia oparta na faktach, ale niepozbawiona elementów fantastycznych, tak charakterystycznych dla komiksów Samojlika, doktora Instytutu Biologii Ssaków PAN w Białowieży

Tematy: , , , , , , , ,

Kategoria: książkowe