Do wygrania „Instrukcja dla pań sprzątających” Lucii Berlin [ZAKOŃCZONY]

23 listopada 2017


Wspólnie z wydawnictwem W.A.B. przygotowaliśmy konkurs, w którym możecie wygrać egzemplarze książki „Instrukcja dla pań sprzątających” Lucii Berlin.

Do rozdania mamy trzy egzemplarze wydanego pośmiertnie zbioru zawierającego najlepsze opowiadania wybitnej amerykańskiej pisarki. Żeby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na poniższe pytanie.

Pytanie konkursowe brzmi następująco: Ile opowiadań opublikowała za życia Lucia Berlin?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Lucia Berlin ? Instrukcja dla pań sprzątających”.
Zakończenie konkursu w środę, 6 grudnia, o godzinie 23:59.

?
Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowa odpowiedź brzmi: Oficjalna strona pisarki informuje, że Lucia Berlin opublikowała za życia 77 opowiadań (amerykański wydawca zbioru „Instrukcja dla pań sprzątających” podaje jednak na swojej stronie liczbę 76 opowiadań. Zatem tę odpowiedź też uznawaliśmy za poprawną).

Egzemplarze książki „Instrukcja dla pań sprzątających” otrzymują:

Piotr Brencz,
Bartłomiej Regucki,
Marta Soczówka.

Nagrody wyślemy pocztą w ciągu ok. 2-3 tygodni.
?

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Uwaga! Nie zapomnijcie podać nam swoich danych (imię, nazwisko, adres, numer telefonu) ? będą nam potrzebne do wysłania nagrody i nie zostaną użyte w żadnym innym celu (po zakończeniu konkursu wszelkie dane są kasowane).

Udział w konkursie i przesłanie swoich danych osobowych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Lucia Berlin „Instrukcja dla pań sprzątających”

Opis: Zbiór najlepszych tekstów amerykańskiej autorki opowiadań, który stał się sensacją literacką. Lucia Berlin urodziła się w 1936 roku na Alasce. Pisała pięknie, ale sporadycznie, przez całe lata sześćdziesiąte, siedemdziesiąte i osiemdziesiąte. Jej opowiadania inspirowało wczesne dzieciństwo spędzone w górniczych osadach na Zachodzie, eleganckie lata nastoletnie w chilijskim Santiago, trzy nieudane małżeństwa, trwający większość życia alkoholizm, czas spędzony w Berkeley, Nowym Meksyku i Mexico City, a także rozmaite prace, które wykonywała, by móc pisać i utrzymać czterech synów. Trzeźwa i regularnie pisząca w latach dziewięćdziesiątych, przyjęła stanowisko wykładowczyni na Uniwersytecie Kolorado w Boulder w 1994 i wkrótce została tam profesorką. W 2001 roku z powodu pogarszającego się stanu zdrowia przeniosła się do południowej Kalifornii, by być bliżej synów. Zmarła w Marina del Rey w roku 2004.

„Instrukcja dla pań sprzątających” to zbiór jej najlepszych opowiadań, wydany w 2015 roku i przyjęty z zachwytem przez recenzentów i rzesze czytelników, którzy przedtem z twórczością Berlin nie mieli okazji się zetknąć. Z temperamentem Raymonda Carvera, humorem Grace Paley oraz mieszaniną własnej inteligencji i melancholii Lucia Berlin tworzyła cuda z dnia codziennego, pisząc o zwykłym życiu i chwilach objawień: w pralniach samoobsługowych, w ośrodkach resocjalizacji i w rezydencjach klasy wyższej, wśród telefonistek, zmagających się z życiem matek, autostopowiczów i złych chrześcijan.

„Zawsze wierzyłam, że najlepsi pisarze jak śmietanka prędzej czy później wypłyną na wierzch i staną się tak znani, jak być powinni ? ich dzieła będą dyskutowane, cytowane, nauczane, wykonywane, filmowane, adaptowane na utwory muzyczne, umieszczane w antologiach. Może dzięki temu zbiorowi Lucia Berlin zacznie zdobywać uwagę, na jaką zasługuje” ? pisze we wstępie do książki Lydia Davis.

Kliknij tutaj, żeby przeczytać recenzję książki „Instrukcja dla pań sprzątających”.

Tematy: , , , , ,

Kategoria: książkowe