banner ad

Do wygrania egzemplarze thrillera „Wyspa powrotów” Petera Maya [ZAKOŃCZONY]

3 kwietnia 2016

wyspa-powrotow-konkurs
Z okazji premiery najnowszego thrillera Petera Maya zatytułowanego „Wyspa powrotów” wspólnie z wydawcą książki, oficyną Albatros, przygotowaliśmy dla was konkurs.

Pięć egzemplarzy powieści rozgrywającej się w zamkniętej społeczności na niewielkiej kanadyjskiej wyspie Entry, która liczy sobie zaledwie dwa na trzy kilometry kwadratowe, rozlosujemy wśród osób, które prawidłowo wykonają zadanie konkursowe.

Zadanie konkursowe jest proste i brzmi: Peter May często sięga w swoich książkach do wyspiarskiej tematyki. Wymień tytuły powieści autora wydanych już w Polsce, których akcja została osadzona na wyspie lub wyspach.

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Peter May Wyspa powrotów”.
Zakończenie konkursu w niedzielę, 17 kwietnia, o godzinie 23:59.

?
Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowa odpowiedź brzmi: „Czarny dom”, „Człowiek z wyspy Lewis”, „Jezioro tajemnic”.

Egzemplarze powieści „Wyspa powrotów” otrzymują:

Marek Franus,
Sylwia Mielewczyk,
Krzysztof Cebula,
Michał Czarnecki,
Justyna Flakiewicz.

Nagrody wyślemy pocztą w ciągu ok. 3 tygodni.
?

Zwycięzcy zostaną wyłonieni spośród prawidłowo nadesłanych odpowiedzi.

Uwaga! Nie zapomnijcie podać nam swoich danych (imię, nazwisko, adres) ? będą nam potrzebne do wysłania nagrody i nie zostaną użyte w żadnym innym celu (po zakończeniu konkursu wszelkie dane są kasowane).

Udział w konkursie i przesłanie swoich danych osobowych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

wyspa-powrotowPeter May „Wyspa powrotów”

Opis: Kiedy detektyw Sime Mackenzie wsiada do niewielkiego samolotu na lotnisku św. Huberta w Montrealu, nawet nie ogląda się za siebie. Licząca 850 mil podróż jest dla niego okazją, by uciec przed samotnością i żalem, które od dłuższego czasu naznaczają jego życie. Sime wchodzi w skład ośmioosobowej grupy śledczej, a celem wyprawy jest wyspa Entry w Zatoce Świętego Wawrzyńca ? szeroka na dwa kilometry, długa na trzy i licząca niespełna 130 mieszkańców, z których najbogatszy został właśnie zamordowany w swoim domu. Śledztwo wydaje się formalnością: dowody wskazują na zabójstwo w afekcie, a żona ofiary jawi się jako mściwa sprawczyni. Sprawa przybiera niespodziewany obrót, gdy Sime staje oko w oko z podejrzaną i jest przekonany, że ją zna, choć nigdy wcześniej się nie spotkali. Prześladowanego przez tę pewność i cierpiącego na bezsenność detektywa zaczynają nawiedzać sny o wydarzeniach, jakie rozgrywały się w odległej przeszłości na szkockiej wyspie 300 mil dalej. Sny, w których wdowa odgrywa główną rolę. Sprawa ta staje się dla Sime’a obsesją. Pomimo dowodów obciążających oskarżoną, wierzy niezachwianie w jej niewinność, narażając się na konflikt między zawodowym obowiązkiem, który musi wypełnić, a przeznaczeniem, od którego nie może uciec.

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: książkowe