Do wygrania egzemplarze powieści „Excentrycy” Włodzimierza Kowalewskiego [ZAKOŃCZONY]

25 lutego 2016

excentrycy-konkurs
Wspólnie z wydawnictwem Marginesy przygotowaliśmy dla was konkurs, w którym możecie wygrać egzemplarze powieści Włodzimierza Kowalewskiego „Excentrycy”.

Pięć egzemplarzy książki, którą przeniósł niedawno na kinowy ekran w gwiazdorskiej obsadzie Janusz Majewski, rozlosujemy wśród osób, które prawidłowo odpowiedzą na pytanie konkursowe.

Pytanie konkursowe jest proste i brzmi: Jaki znany polski pisarz był propagatorem jazzu i napisał pierwszą w naszym kraju książkę poświęconą temu gatunkowi muzycznemu?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Excentrycy”.
Zakończenie konkursu w piątek, 11 marca, o godzinie 23:59.

?
Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowa odpowiedź brzmi: „Leopold Tyrmand”.

Egzemplarze „Excentryków” otrzymają:

Adrian Szczupak,
Katarzyna Muller,
Marek Smarzewski,
Dominika Majcher,
Grzegorz Iwanowski.

Nagrody wyślemy pocztą w ciągu ok. 3 tygodni.
?

Zwycięzcy zostaną wyłonieni spośród prawidłowo nadesłanych odpowiedzi.

Uwaga! Nie zapomnijcie podać nam swoich danych (imię, nazwisko, adres) ? będą nam potrzebne do wysłania nagrody i nie zostaną użyte w żadnym innym celu (po zakończeniu konkursu wszelkie dane są kasowane).

Udział w konkursie i przesłanie swoich danych osobowych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

excentrycyWłodzimierz Kowalewski „Excentrycy”

Opis: Koniec lat pięćdziesiątych. Opustoszały kurort, zrujnowane pensjonaty, bieda i szarzyzna. Do Wandy ? lwowskiej dentystki i śpiewaczki jazzowej, która po powrocie z zesłania osiadła w Ciechocinku – przyjeżdża z Anglii starszy brat, Fabian, emigrant, puzonista jazzowy i znakomity tancerz. Wyjechał z kraju przed wojną, jako klezmer i muzyk w orkiestrze tanecznej grał na polski transatlantyku. Wraca opętany jazzem i zakłada swingowy big band. Zaskakująco szybko znajdują się ludzie, którzy chcą grać razem z nim ? młodzi bikiniarze z przygrywającego na potańcówkach zespołu, gardzący muzyką stroiciel fortepianów, który w każdym pisarzu widzi homoseksualistę, dystyngowany doktor Vogt, klarnecista-amator, milicjant, który przed wojną był trębaczem? Do złożonego z miejscowych dziwaków big bandu dołączają Wanda i tajemnicza femme fatale Modesta. Pewnego dnia Modesta znika, a historia miłosna zmienia się w opowieść z wątkiem szpiegowskim.

Kliknij tutaj, żeby przeczytać fragment książki.

Tematy: , , , , , , ,

Kategoria: książkowe