banner ad

Do wygrania egzemplarze „Hotelu Finna” Jamesa Joyce’a! [ZAKOŃCZONY]

3 lipca 2015

hotel-finna-konkurs
Z okazji polskiej premiery nieznanego dotąd zbioru szkiców literackich Jamesa Joyce’a pt. „Hotel Finna” wspólnie z wydawcą książki, oficyną W.A.B., przygotowaliśmy dla was konkurs.

Trzy egzemplarze książki wydanej ponad 70 lat po śmierci wybitnego irlandzkiego pisarza rozlosujemy wśród osób, które prawidłowo odpowiedzą na pytanie konkursowe.

Pytanie konkursowe jest proste i brzmi: Z jakim ważnym wydarzeniem w życiu Jamesa Joyce’a wiąże się tytułowy Hotel Finna w Dublinie?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Hotel Finna”.
Zakończenie konkursu w niedzielę, 19 lipca, o godzinie 23:59.

?
Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowa odpowiedź brzmi: To właśnie w wejściu do tego hotelu Joyce spotkał swoją przyszłą żonę, która pracowała tam jako pokojówka.

Egzemplarze książki „Hotel Finna” otrzymają:

Dorota Paszkowska,
Bartłomiej Sierpiński,
Maciej Pęksa.

Nagrody wyślemy pocztą w ciągu ok. 3 tygodni.
?

Zwycięzcy zostaną wyłonieni losowo spośród prawidłowo nadesłanych odpowiedzi.

Uwaga! Nie zapomnijcie podać nam swoich danych (imię, nazwisko, adres) ? będą nam potrzebne do wysłania nagrody i nie zostaną użyte w żadnym innym celu (po zakończeniu konkursu wszelkie dane są kasowane).

Udział w konkursie i przesłanie swoich danych osobowych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

hotel-finnaJames Joyce „Hotel Finna”

Opis: Ten zbiór literackich szkiców stanowi etap przejściowy między „Ulissesem” a „Finneganów trenem”. W dziesięciu fragmentach rozgrywają się najważniejsze wydarzenia z historii Irlandii, sięgające aż 1500 lat wstecz. Wśród bohaterów odnaleźć można m.in. znanego z „Finneganów trenu” H.C. Earwickera. „Hotel Finna” to kolejne dzieło genialnego pisarza, świadectwo jego procesu twórczego oraz jedno z najwybitniejszych odkryć literackich ostatnich lat. Jak pisze w posłowiu do książki tłumacz Jerzy Jarniewicz, „Hotel Finna” to „tekst iskrzący językową inwencją, nieprzeciętnie inteligentny  i inteligentnie nieprzeciętny, szalony i precyzyjny, śmieszny i prześmiewczy. Tekst, dodajmy refleksyjnie, jakich już się nie pisze”.

Kliknij tutaj, żeby przeczytać fragment „Hotelu Finna” Jamesa Joyce’a

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: książkowe