banner ad

Do wygrania egzemplarze „Człowieka, który czytał umarłych” Antonio Garrido [ZAKOŃCZONY]

8 grudnia 2014

czlowiek-ktory-czytal-umarlych-konkurs
Z okazji polskiej premiery powieści Antonio Garrido „Człowiek, który czytał umarłych” wspólnie z wydawnictwem Albatros przygotowaliśmy dla was konkurs, w którym możecie wygrać egzemplarze tej książki.

Trzy egzemplarze thrillera rozgrywającego się w niepowtarzalnej scenerii XIII-wiecznych Chin rozlosujemy wśród tych, którzy prawidłowo odpowiedzą na pytanie konkursowe.

Pytanie konkursowe jest proste i brzmi: Antonio Garrido specjalizuje się w pisaniu powieści historycznych. Gdzie i kiedy rozgrywa się akcja jego debiutanckiej książki „Skryba”? Podaj nazwę państwa i który wiek.

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Człowiek, który czytał umarłych”.
Zakończenie konkursu w niedzielę, 21 grudnia, o godzinie 23:59.

?
Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowe odpowiedzi brzmi: „Przełom VIII i IX wieku, byłe Cesarstwo Rzymskie (a dokładniej: Imperium Franków)”.

Egzemplarze powieści „Człowiek, który czytał umarłych” otrzymują:

Karolina Miklewska,
Aleksandra Celejewska,
Bartłomiej Kozieł.

Nagrody wyślemy pocztą w ciągu ok. 2-3 tygodni.
?

Zwycięzcy zostaną wyłonieni losowo spośród prawidłowo nadesłanych odpowiedzi.

Uwaga! Nie zapomnijcie podać nam swoich danych (imię, nazwisko, adres) ? będą nam potrzebne do wysłania nagrody i nie zostaną użyte w żadnym innym celu (po zakończeniu konkursu wszelkie dane są kasowane).

Udział w konkursie i przesłanie swoich danych osobowych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

czlowiek-ktory-czytal-umarlychAntonio Garrido „Człowiek, który czytał umarłych”

Opis: XIII wiek. Chiny. Świat cesarskich eunuchów i pięknych konkubin, urzędników walczących o uprzywilejowane pozycje na dworze, bezwzględnych sędziów i więziennych oprawców, żebraków, ladacznic i drobnych oszustów, którzy próbują przetrwać w stolicy cesarstwa zmagającego się z najazdami ludów z północy. Song Ci, który posiadł niezwykłe umiejętności odczytywania w ciałach umarłych przyczyn ich śmierci, zostaje ściągnięty na cesarski dwór. Ma rozwikłać zagadkę brutalnych mordów, mogących zagrozić ciągłości dynastii. Doskonale wie, jak sobie radzić ze zwłokami, ale jego racjonalny umysł nie jest w stanie ogarnąć sieci intryg, kłamstw i hipokryzji. Song Ci, trzynastowieczny chiński uczony pochodzący z Syczuanu, stworzył podwaliny medycyny sądowej. Niektóre metody badania zwłok opisane w jego pięciotomowym kompendium wiedzy są stosowane do dziś. Antonio Garrido uczynił go bohaterem powieści, której pasjonujący wątek kryminalny wciąga czytelnika równie mocno, jak realia obyczajowe i historyczne.

Tematy: , , , , , , ,

Kategoria: książkowe