Wygraj płyty DVD z filmem „Osierocony Brooklyn” na podstawie powieści Jonathana Lethema [ZAKOŃCZONY]

9 maja 2020


Z okazji premiery na płytach DVD i Blu-Ray filmu „Osierocony Brooklyn”, nakręconego na podstawie powieści Jonathana Lethema, wspólnie z dystrybutorem Galapagos Films przygotowaliśmy dla was konkurs.

Do rozdania mamy sześć płyt DVD z klimatycznym kryminałem neo-noir zrealizowanym przez reżysera i aktora Edwarda Nortona, który poświęcił blisko dwadzieścia lat na przeniesienie książki Jonathana Lethema na ekran. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na dwa poniższe pytania.

Pytania konkursowe brzmią następująco: (1) Akcja filmu dzieje się w latach 50. XX wieku, co stanowi zmianę w stosunku do powieści. W której dekadzie rozgrywała się fabuła książki „Osierocony Brooklyn” Lethema? (2) Jacy znani muzycy zaangażowali się w powstanie ścieżki dźwiękowej do filmu „Osierocony Brooklyn”? Wymień przynajmniej dwóch.

?
Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowe odpowiedzi brzmią: (1) Fabuła książki „Osierocony Brooklyn” rozgrywała się w latach 90. XX wieku, (2) Znani muzycy, którzy zaangażowali się w powstanie ścieżki dźwiękowej do filmu „Osierocony Brooklyn”, to: Thom Yorke, Wynton Marsalis i Flea (można było jednak wymienić również Daniela Pembertona).

Płyty DVD z filmem „Osierocony Brooklyn” otrzymują:

Grażyna Winiarska-Przybyła,
Agata Stefaniak,
Dawid Bartosik,
Małgorzata Gryszel,
Paweł Rafałowicz,
Łukasz Niedźwiecki.

Nagrody zostaną wysłane w ciągu ok. 1-2 tygodni.
?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie: ?Osierocony Brooklyn ? premiera na DVD i Blu-Ray?.
Zakończenie konkursu w czwartek, 21 maja, o godzinie 23:59.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Nie zapomnijcie podać nam swojego imienia, nazwiska i numeru telefonu. Udział w konkursie i przesłanie swoich danych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Uwaga! Zgłoszenie konkursowe musi zawierać poniższą formułę:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach konkursowych zgodnie z polityką prywatności strony i regulaminem konkursu”.

Opis: Nowy Jork, lata 50. Prywatny detektyw Lionel Essrog cierpi na zespół Tourette’a. Gdy jego mentor i jedyny przyjaciel, Frank Minna, zostaje zamordowany, Essrog postanawia sam rozwiązać zagadkę śmierci Franka. Dysponując jedynie kilkoma wskazówkami i własnym obsesyjnym umysłem, Lionel odkrywa pilnie strzeżone sekrety. Trafia z przesiąkniętych ginem klubów jazzowych w Harlemie do surowych slumsów Brooklynu i wreszcie na pełne przepychu salony najbardziej wpływowych graczy w Nowym Jorku. Stawia czoła najgroźniejszemu człowiekowi w mieście. Wszystko po to, by uczcić pamięć przyjaciela i ocalić kobietę, która może okazać się dla niego jedynym ratunkiem.

Tematy: , , , , , , , ,

Kategoria: filmowe