Zaduszki

ZaduszkiScenariusz i rysunki: Rutu Modan
Tłumaczenie: Zuzanna Solakiewicz
Wydawnictwo: Kultura Gniewu
Rok wydania: 2013
Tytuł oryginału: The Property
Rok wydania oryginału: 2012
Oprawa: miękka
Format: 165 × 235 mm
Liczba stron: 224
ISBN 978-83-60915-77-6

Kup komiks w sklepie wydawnictwa

Opis:

Autorka głośnych i nagradzanych na całym świecie ?Ran wylotowych? wraca z opowieścią o rodzinach, ich sekretach i tym, jak skomplikowane potrafią być więzy miłości.

Po śmierci swojego syna Regina Segal postanawia zabrać wnuczkę Mikę do Warszawy, by odnaleźć posiadłość, którą jej rodzina straciła podczas II wojny światowej. Jednak po ich przylocie z Izraela Regina zaczyna się dziwnie zachowywać. Odzyskanie dawnej własności przestaje być dla niej priorytetem i Mika czuje, że babka coś przed nią ukrywa. Młoda dziewczyna, odkrywając współczesną Warszawę, odkrywa też wielki rodzinny sekret.

Rozgrywająca się tuż przed Zaduszkami historia pełna jest niespodziewanych zwrotów akcji, humoru i wzruszeń, ale też refleksji nad trudnymi polsko-żydowskimi relacjami. Realizm sąsiaduje tu z sytuacjami absurdalnymi, a psychologicznie skomplikowani bohaterowie z postaciami jak ze slapstickowej komedii. Dzięki tym kontrastom Rutu Modan udaje się stworzyć w ?Zaduszkach? niesłychanie żywy, wielowymiarowy świat.

Materiały o komiksie:

„Historie, jakich nikt nie usłyszy” – recenzja komiksu

Przykładowe plansze:

Zaduszki - 1