Wyspa Burbonów rok 1730

Scenariusz: Appollo, Lewis Trondheim
Rysunki: Lewis Trondheim
Tłumaczenie: Maria Mosiewicz
Wydawnictwo: Egmont
Rok wydania: kwiecień 2009
Tytuł oryginału: Île Bourbon 1730
Rok wydania oryginału: 2007
Oprawa: miękka
Format: 190×260 mm
Liczba stron: 271
ISBN 978-83-237-2552-7

Kup komiks w księgarni Lideria

Opis:

Komiks historyczno-przygodowy, narysowany przez jednego z najpopularniejszych obecnie grafików francuskich, Lewisa Trondheima.

Akcja rozgrywa się w 1730 roku na skolonizowanej przez Francuzów Wyspie Burbonów, obecnie znanej pod nazwą Reunion. Do jej brzegów przybija statek handlowy, na którym oprócz niewolników i towarów znajduje się także niewielka grupa naukowców kierowana przez profesora Akademii Francuskiej, Despentesa. Badacz za cel pobytu na wyspie postawił sobie odnalezienie ostatnich żywych egzemplarzy ptaka dodo. Asystent profesora, Rafael Pommery, bardziej niż ornitologią interesuje się jednak piratami, od kilkudziesięciu lat grasującymi na Oceanie Indyjskim. W tym samym czasie na wyspie zostaje schwytany najsławniejszy francuski pirat XVIII wieku, Myszołów. Gubernator kolonii daje mu wybór: albo stryczek, albo amnestia – jeśli wyjawi, gdzie ukrył ogromny skarb, zrabowany przed laty portugalskiemu wicekrólowi Indii… Na wieść o uwięzieniu Myszołowa zamieszkali na wyspie dawni piraci organizują siły, by odbić sławnego kapitana korsarzy.

Tak rozpoczyna się ta fascynująca opowieść, w barwny sposób ukazująca epokę wielkich odkryć geograficznych i przyrodniczych, krwiożerczych piratów, bezlitosnych łowców niewolników i chciwych francuskich oficjeli kolonialnych.

Album wzbogacony został o szczegółowe przypisy historyczne pióra scenarzysty komiksu, Appolla, który od wielu lat żyje na Reunionie i jest zafascynowany niezwykłą przeszłością tej wyspy.

Przykładowe plansze: