Teczka

TeczkaScenariusz: Tom Taylor
Rysunki: Colin Wilson
Tłumaczenie: –
Wydawnictwo: Wydawnictwo Komiksowe
Rok wydania: maj 2013
Tytuł oryginału: The Example
Rok wydania oryginału: 2009
Oprawa: miękka
Format: 170×260 mm
Liczba stron: 20
ISBN 978-83-936849-1-5

Opis:

Dwoje ludzi. Dworzec kolejowy. Porzucona teczka.
Osobiste uprzedzenia a troska o bezpieczeństwo.
Czy wszechobecna wojna z terroryzmem sprawi, że górę wezmą podejrzenia i obawy?

Powstały na podstawie sztuki teatralnej komiks Colina Wilsona i Toma Taylora to koncepcyjny majstersztyk, w którym twórcy na co dzień pracujący dla korporacyjnych gigantów (DC Comics, Dark Horse) dają się poznać od nowej strony.

Nowozelandczyk, Colin Wilson pracował w Europie m.in. przy takich seriach jak La Jeunesse de Blueberry, czy Dans l’Ombre du Soleil. W USA jego rysunki towarzyszyły wydanym także w Polsce przez Egmont komiksom Star Wars – Star Wars Komiks – Wydanie specjalne 4/2010 – Rebelia: Drobne Zwycięstwa i Star Wars – Dziedzictwo: Kawałki. Tom 2.

Tom Taylor jest znany w Australii jako autor krótkich sztuk teatralnych (Teczka powstała na podstawie najpopularniejszej z nich), a miłośnikom komiksu dał się poznać m.in. jako autor scenariusza do Injustice: Gods Among Us.

Dwóch artystów z Antypodów stworzyło prostą historię o tym jak pewna znaleziona na dworcowym peronie teczka sprawia, że czujemy irracjonalny (czy na pewno?) strach. To opowieść o tym, co wprowadził terroryzm w nasze życie – podejrzliwość i niepewność.

Jak poradzić sobie w takiej sytuacji? Wsiąść do pociągu czy zaalarmować służby porządkowe? Jak zracjonalizować strach? Na te pytania próbują odpowiedzieć Autorzy.

Materiały o komiksie:

„Teczka pełna suspensu” – recenzja komiksu

Przykładowe plansze:

Teczka-1 Teczka-2

Teczka-3