banner ad

Syn swojego ojca

Syn swojego ojcaScenariusz i rysunki: Nicolas Presl
Tłumaczenie:
Wydawnictwo: Lokator
Rok wydania: luty 2014
Tytuł oryginału:
Rok wydania oryginału:
Oprawa: miękka
Format: 170×240 mm
Liczba stron: 228
ISBN 9788363056063

Opis:

Główny bohater, niedźwiadek, spaceruje po lesie w towarzystwie ojca. Napotkany myśliwy zabija starego niedźwiedzia, a małego zabiera do domu, gdzie poddaje go tresurze. Staje się jego zastępczym rodzicem. Od tej chwili mały żyje pomiędzy dwoma światami, z których każdy przyciąga go do siebie. Z jednej strony przynależy do lasu – jest zwierzęciem, nie może przekreślić swej biologicznej metryki. Z drugiej należy do miasta, gdzie znalazł nowy dom i wykształcenie, gdzie nauczył się, jak żyć pośród innych, jak wyrażać pragnienia i jak realizować swe zamierzenia.

Ale ścierające się w nim impulsy wywołują potworny niepokój. Bohater pogrąża się w kryzysie. Z pomocą przychodzi mu sztuka, dzięki której uświadamia sobie źródła wyniszczającej go choroby. Marzy o trzeciej drodze, o pojemniejszej formie życia, nowej tożsamości, która pomieści w sobie jego dwoistą naturę i pozwoli mu zakorzenić się w świecie.

By wyjść z impasu, musi wybrać ?swojego? ojca – musi pogodzić się ze stratą i ostatecznie odrzucić biologiczne więzy. Ale nawet to nie wystarczy. Być może – sugeruje Nicolas Presl – tylko miłość może zażegnać ten kryzys i przynieść bohaterowi upragnione ukojenie.

Materiały o komiksie:

„Pierwiastek zwierzęcy i pierwiastek ludzki” – recenzja komiksu

Przykładowe plansze:

syn-swojego-ojca-1 syn-swojego-ojca-2

syn-swojego-ojca-3 syn-swojego-ojca-4

syn-swojego-ojca-5 syn-swojego-ojca-6

syn-swojego-ojca-7 syn-swojego-ojca-8