Odd Thomas tom 1: Diabelski pakt

Koontz Odd Thomas tom 1Scenariusz: Dean Koontz, Queenie Chan
Rysunki: Queenie Chan
Tłumaczenie: Bartosz Czartoryski
Wydawnictwo: Sine Qua Non
Rok wydania: październik 2013
Tytuł oryginału: In Odd We Trust
Rok wydania oryginału: 2008
Oprawa: miękka
Format: 135×205 mm
Liczba stron: 208
ISBN 978-83-63248-40-6

Kup komiks w sklepie wydawnictwa

Opis:

Dean Koontz, jeden z najpopularniejszych współczesnych pisarzy, autor kilkudziesięciu bestsellerów, prezentuje swoje najnowsze dzieło. Odd Thomas: Diabelski pakt to trzymająca w napięciu powieść graficzna o nastoletnim bohaterze z umiejętnościami nie z tego świata. Koontz przenosi nas w czasie, pozwalając poznać Odda takiego, jaki był bezpośrednio przed wydarzeniami prezentowanymi w serii książkowej.

?Zgadza się. Widzę martwych ludzi. Nazywam się Odd Thomas i waletuje u mnie Elvis?.

Na słonecznych ulicach Pico Mundo robi się coraz bardziej niespokojnie. Kiedy na drodze Odda staje zasmucony duch małego chłopca, bohater poprzysięga wyplenić zło, które zakorzeniło się w miasteczku. Czy jednak wyjątkowe umiejętności oraz wsparcie lokalnej policji i Stormy, jego wystrzałowej dziewczyny, okażą się wystarczające? Czy Odd może zmierzyć się z tajemniczym prześladowcą, który zdaje się zawsze wyprzedzać pościg o krok? i zamierza nadal zabijać?

Odd Thomas: Diabelski pakt jest pozycją obowiązkową dla fanów tej genialnej serii stworzonej przez Deana Koontza i tych, którzy wielbią jego najpopularniejszego bohatera.

Dean Koontz urodził się i wychował w Pensylwanii. W wieku dwudziestu lat wygrał konkurs organizowany przez amerykański magazyn ?The Atlantic Monthly?. Jego książki zostały przetłumaczone na 38 języków, a 13 powieści trafiło na listę bestsellerów ?New York Timesa?, co czyni go jednym z niewielu autorów, którym udało się osiągnąć podobny wynik.
Wraz z żoną Gerdą mieszka w południowej Kalifornii.

Materiały o komiksie:

Komiksowy ?Noe? Aronofsky?ego i ?Odd Thomas? Koontza w październiku od wydawnictwa SQN – zapowiedź

Przykładowe plansze: