banner ad

Niedźwiedź

niedzwiedzScenariusz: Michał Śledziński
Rysunki: Kamil Kochański
Tłumaczenie: –
Wydawnictwo: Kultura Gniewu
Rok wydania: sierpień 2014
Tytuł oryginału: Niedźwiedź
Rok wydania oryginału: 2014
Oprawa: miękka
Format: 165 × 230 mm
Liczba stron: 80
ISBN 978-83-60915-99-8

Opis:

Każdy porządny bestseller musi w dzisiejszych czasach doczekać się sequeli, prequeli a nawet spin-offów. Dotyczy to oczywiście również komiksów, w tym legendarnego ?Osiedla Swoboda? Michała ?Śledzia? Śledzińskiego. Dwa pierwsze zbiorcze wydania sprzedały się, zanim wszyscy zainteresowani zdążyli je kupić, a podobny los czeka z pewnością wydanie trzecie. Ten sukces wymagał kapitalizacji, i oto jest ? pierwszy oficjalny spin-off ?Osiedla? pod tytułem ?Niedźwiedź?!

Niedźwiedź, dla znajomych ?Dźwiedziu?, to jedna z najpopularniejszych i najbardziej charakterystycznych postaci z ?Osiedla Swoboda?. Wikipedia opisuje go tak: ?niski, silny, niemający oporów z wykorzystywaniem przemocy do rozwiązywania problemów. Źródło najdziwniejszych pomysłów na zarobienie pieniędzy. Widziany ostatni raz trzeźwy około marca 1996 roku?.

Opowieści o nim zaczęły ukazywać się jeszcze w magazynie ?Produkt?, gdzie ponad dekadę temu cała historia się zaczęła. Albumowy ?Niedźwiedź? w równych częściach składa się z materiału archiwalnego i premierowego. Scenariusz ?Niedźwiedzia? napisał Śledziu, zarządca całego ?Osiedla?, a całość fantastycznie narysował Kamil ?Kurt? Kochański.

Przykładowe plansze:

niedzwiedz-1 niedzwiedz-2

niedzwiedz-3 niedzwiedz-4

niedzwiedz-5 niedzwiedz-6