banner ad

Kajtek i Koko – Profesor Kosmosik

Scenariusz i rysunki: Janusz Christa
Tłumaczenie: –
Wydawnictwo: Egmont
Rok wydania: wrzesień 2011
Tytuł oryginału: –
Rok wydania oryginału: 2006
Oprawa: twarda
Format: 170 x 260
Liczba stron: 152
ISBN 978-83-237-4714-7

Kup komiks w księgarni Selkar

Opis:

Nowe wydanie albumu Kajtek i Koko: Profesor Kosmosik. Komiks ma nową okładkę i został uzupełniony o niepublikowane wcześniej paski komiksowe.
Kajtek i Koko: Profesor Kosmosik to piąty tom przygód Kajtka i Koka autorstwa znakomitego scenarzysty i rysownika, Janusza Christy, ukazujący się w kolekcji Klasyka Polskiego Komiksu.
Artysta, nim powołał do życia niezapomniane postaci Kajka i Kokosza, przez wiele lat publikował w różnych czasopismach serie o innych bohaterach. Wśród nich znaczące miejsce zajmowali uwielbiający przygody marynarze Kajtek i Koko oraz szalony wynalazca, profesor Kosmosik.
Niniejszy tom zawiera opowieść, która ukazywała się na łamach ?Wieczoru Wybrzeża? w latach 1959?1960.
W albumie Kajtek wraz z profesorem Kosmosikiem udają się w podróż w czasie. Bohaterowie postanawiają poznać życie ludzi w epoce średniowiecza. I rzeczywiście, trafiają do tamtych czasów, ale nie przypuszczają, że przyjdzie im stawić czoło nie tylko problemom historycznym, ale także czarom, działającym w epoce zamków i książąt! Opowieść tę można uznać nie tylko za klasykę polskiego komiksu, stała się również wzorem dla kolejnych pokoleń pisarzy fantasy.