Czasem

Scenariusz: Grzegorz Janusz
Rysunki: Marcin Podolec
Tłumaczenie: –
Wydawnictwo: Kultura Gniewu
Rok wydania: 2011
Tytuł oryginału: Czasem
Rok wydania oryginału: 2011
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Format: 165 × 235 mm
Liczba stron: 72
ISBN 978-83-60915-57-8

Kup komiks w księgarni Selkar
Kup komiks w księgarni Lideria

Opis:

Wspólny album Marcina Podolca, jednego z najzdolniejszych polskich rysowników, oraz Grzegorza Janusza, powszechnie uważanego za najlepszego scenarzystę komiksowego w Polsce.

?Czasem? to opowieść o zupełnie niezwykłym odkryciu, jakiego główny bohater dokonuje w starej willi, do której właśnie wprowadził się z żoną. Znalezisko to przez długi czas wydaje mu się czymś najlepszym, co przytrafiło mu się w życiu. Do momentu, gdy okaże się przekleństwem.

Fantastycznie narysowana przez Podolca, autora ?Kapitana Sheera?, historia wciąga i trzyma w napięciu do samego końca.

„Zawsze fascynowały mnie historie o bezludnych wyspach. Gdy byłem przedszkolakiem, ojciec czytał mi ?Robinsona Cruzoe? Defoe, a ja słuchałem z wypiekami na twarzy. W podstawówce, gdy nauczyłem się czytać, sięgnąłem po ?Wyspę skarbów? Stevensona, ?Wyspę doktora Moreau? Wellsa i ?Tajemniczą wyspę? Verne’a. W liceum przeczytałem ?Władcę Much? Goldinga i ?Wyspę? Ballarda. Na studiach zafascynowała mnie powieść ?Großes Solo für Anton? Rosendorfera. W wieku lat trzydziestu poznałem ?Wyspę dnia poprzedniego? Eco. A gdy skończyłem czterdzieści lat, postanowiłem sam napisać coś o bezludnej wyspie. Owocem tego postanowienia jest scenariusz albumu ?Czasem?. Coś mi się zdaje, że doszedłem do zupełnie innych wniosków niż Defoe.”

Grzegorz Janusz

Materiały o komiksie:

Cały czas tego świata – recenzja komiksu

Przykładowe plansze: