Fantastyczny wywiad z Michelem Houellebekiem

26 września 2014


Autor „Cząstek elementarnych” wyrasta na nową gwiazdę francuskiego kina. Świetnym „Porwaniem Michela Houellebecqa” pisarz udowodnił swój ogromny talent komediowy. Fantastyczny wywiad zamieszczony niedawno w sieci jest tego kolejnym potwierdzeniem.

O przyczynach rozpoczęcia kariery aktorskiej Houellebecq mówi tak: „Jeśli mam być szczery, pomyślałem, że występowanie w filmie będzie interesujące, bo to dla mnie nowe doświadczenie. Może to był samolubny powód, ale najważniejszy. I nie jestem zawiedziony”. Rozczarowani nie są również widzowie, którzy docenili niewymuszony humor pisarza, sprawdzający się szczególnie w improwizowanych scenach.

Doskonałym przykładem talentu komicznego Houellebecqa jest „arcyciekawy” wywiad, który reżyser Benoît Delépine przeprowadził z Michelem przy okazji pracy nad filmem „Na progu śmierci”. Ci, którzy znają twórczość Benoît Delépine?a i Gustave’a de Kerverna, wiedzą, że po produkcjach tego duetu można spodziewać się wszystkiego. Podobnie należy podchodzić do poniższej rozmowy.

Artur Maszota

Tematy: , , ,

Kategoria: ciekawostki