banner ad

Rebecca Wells

data urodzenia: (brak)
kraj: Stany Zjednoczone
strona internetowa: http://www.rebeccawellsbooks.com/

Biografia:

Urodziła się i wychowała w Alexandrii, w stanie Luizjana. Od młodych lat przejawiała zainteresowania artystyczne – grała na pianinie, czytała, w szkole średniej i na studiach występowała w szkolnych przedstawieniach teatralnych. Po ukończeniu college’u, Wells pracowała krótko w reklamie. Zaoszczędzone wtedy pieniądze pozwoliły jej przenieść się do Boulder, w Kolorado, gdzie zapisała się na Naropa Institute, aby studiować „umysł, język i świadomość” pod okiem tybetańskiego mnicha Choyuma Tringpa Rinpocze oraz Allena Ginsberga. Następnie przez rok podróżowała po kraju, wypełniając dziennik notatkami, pisząc krótkie sztuki i fragmenty opowiadań. Później przeniosła się do Nowego Jorku, gdzie studiowała aktorstwo metodą Stanisławskiego. Ostatecznie wylądowała w Seattle, gdzie współpracowała z tamtejszymi teatrami.

Kiedy złamała nogę podczas tańca w jednej ze sztuk, musiała siedzieć bezczynnie w domu. Postanowiła więc pisać na swoim małym komputerze. Wynikiem tego była powieść „Wszędzie małe ołtarzyki”, która zdobyła Western States Book Award i trafiła na listę bestsellerów New York Timesa. Prawdziwym fenomenem stała się jednak następna książka, „Boskie sekrety siostrzanego stowarzyszenia Ya-Ya”, która utrzymała się na liście New York Timesa przez ponad rok. Na podstawie powieści powstał film, w którym zagrali m.in. Sandra Bullock, Ellen Burstyn i James Garner.

Książki Wells sprzedały się dotychczas w nakładzie sześciu milionów egzemplarzy i zostały przetłumaczone na dwadzieścia siedem języków. Pisarka mieszka obecnie na małej farmie na wyspie w rejonie północno-zachodniego Pacyfiku, z mężem fotografem Thomasem Schwörerem.

Książki:

2009 – The Crowning Glory of Calla Lily Ponder
2005 – Ya-Yas in Bloom
1996 – Boskie sekrety siostrzanego stowarzyszenia Ya-Ya
1992 – Wszędzie małe ołtarzyki