banner ad

Benedykt Szneider

data urodzenia: 30 kwietnia 1982
kraj: Polska
strona internetowa: (brak)

Biografia:

Uznawany za jednego z najlepszych polskich twórców komiksów młodego pokolenia. Jego prace pokazywane były na wystawach w Czechach, Włoszech, Rosji i Japonii.

Jest absolwentem wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Komiksem zajmuje się od końca lat 90. W 1999 roku, na Festiwalu Komiksu w Łodzi dostał wyróżnienie za planszę w kolorze do ?Hildskjalfa? i pierwszą nagrodę za cały ten komiks. Pierwszym samodzielnym minialbumem Szneidera był wydany w 2002 przez Kulturę Gniewu „Diefenbach”.

W 2005 założył wraz z kilkoma znajomymi twócami Studia Budowy Interakcji, które m.in. stworzyło koncepcję artystyczną marki i stronę internetową gry „Wiedźmin 2” (studio otrzymało za nią Silver Award w konkursie W3 w Nowym Jorku). Sam Szneider był również dyrektorem artystycznym gry internetowej ?The Witcher: Versus?.

W kolejnych latach Szneider tworzył jedynie krótkie epizody, dostępne w antologiach i magazynach komiksowych. Z pełnowymiarowym albumem powrócił dopiero w 2011 roku. Album zatytułowany „Diefenbach – Zanim wzejdzie świt” zebrał bardzo dobre recenzje. W Przekroju estetykę komiksu przyrównywano do rysunków i grafik Albrechta Dürera oraz weterana historii obrazkowych z Włoch, Sergia Toppiego.

Komiksy:

2011 – Diefenbach – Zanim wzejdzie świt
2002 – Diefenbach