banner ad

„Wyprawa czarownic” ? sceniczna adaptacja powieści Pratchetta w Jeleniej Górze

17 kwietnia 2015

spektakl_Wyprawa_Czarownic_1
Teatr im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze już 18 kwietnia zaprasza na premierę sztuki na podstawie powieści Sir Terry?ego Pratchetta „Wyprawa czarownic” w reżyserii Judyty Berłowskiej. Adaptacji książki podjął się Mariusz Babicki.

„Wyprawa czarownic” to opowieść o wartościach, które w dzisiejszym świecie wydają się nieco zapomniane i lekceważone. Trzy czarownice wyruszają w podróż do mitycznej Genoi, gdzie, odwrotnie niż to zazwyczaj w baśniach bywa, mają za zadanie? nie dopuścić do ślubu księżniczki z księciem. W podróży pełnej zaskakujących zdarzeń i spotkań (z Czerwonym Kapturkiem lub Śpiącą Królewną włącznie) czarownice zmieniają zakończenia bajek, a nawet starają się je naprawiać swoimi, często zupełnie niemagicznymi, sposobami.

Sir Terry Pratchett zaprasza na wyprawę w świat pełen magii, przygód, humoru gdzie najsilniejszą z mocy jest magia opowieści. To spektakl, który młodym ludziom wierzącym jeszcze niedawno w Świętego Mikołaj wywróci świat do góry nogami.

spektakl_Wyprawa_Czarownic_2

„Wyprawa czarownic” to spektakl dyplomowy nagradzanej reżyserki Judyty Berłowskiej. Sztuka będzie pierwszą polską adaptacją tej powieści, a dopiero druga adaptacja dzieł Pratchetta na polskich scenach teatralnych. Jak przyznał w rozmowie z Polskim Radiem Wrocław szef teatru, Piotr Jędrzejas, niewiele zabrakło, aby tego spektaklu w ogóle nie było. „Udało nam się uzyskać prawa autorskie na trzy dni przed śmiercią autora, więc coś tam dobrego czuwa nad nami” – powiedział.

spektakl_Wyprawa_Czarownic_3

W sztuce występują: Agata Grobel, Iwona Lach, Anna Ludwicka?Mania, Magdalena Kępińska, Filip Jasik (PWST Kraków), Andrzej Kępiński, Bogusław Kudłek. Premiera odbędzie się 18 kwietnia o godzinie 19:00 na Scenie Studyjnej Teatru im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze. Daty kolejnych spektakli znajdziecie na stronie teatru: www.teatrnorwida.pl.

Poniżej możecie zobaczyć plakat sztuki „Wyprawa Czarownic” autorstwa Katarzyny Zapart:

spektakl_Wyprawa_Czarownic_4

Tematy: , , , ,

Kategoria: teatr