Benedict Cumberbatch w roli Hamleta! Jedyna okazja, aby zobaczyć na żywo spektakl brytyjskiego Teatru Narodowego

6 października 2015

brytyjski-spektakl-hamlet
15 października o 19:30 w kinach w całej Polsce odbędzie się pokaz sztuki „Hamlet”, transmitowanej na żywo w ramach projektu National Theatre Live, realizowanego na całym świecie przez Narodowy Teatr Wielkiej Brytanii. W tytułową rolę wcieli się Benedict Cumberbatch.

Gdy Dania przygotowuje się do wojny, królewską rodzinę toczy choroba zawiści i nieufności. Zmuszony do pomszczenia śmierci ojca i przerażony wyzwaniem Hamlet pomstuje na swój trudny los, który jemu samemu niesie szaleństwo, a ojczyźnie niebezpieczeństwo.

Nominowany do Oscara Benedict Cumberbatch („Sherlock”, „Gra tajemnic”) podejmuje się legendarnej roli duńskiego księcia z tragedii Williama Szekspira. Reżyserowana przez Lyndsey Turner („Push”, „Chimerica”) sztuka będzie transmitowana na żywo do kin całego świata dzięki National Theatre Live.

Szekspirowska tragedia już stała się najszybciej sprzedającym się wydarzeniem w historii teatru w Londynie. Wszystkie bilety na przewidywane przedstawienia rozeszły się zanim przystąpiono do prób czytanych w teatrze. Benedict Cumberbatch gra Hamleta w okresie 12 tygodni od sierpnia do października tego roku w londyńskim Barbican Theatre. Spektakl będzie transmitowany 15 października, dwa tygodnie przed zakończeniem serii przedstawień w ramach cyklu National Theatre Live.

Listę polskich kin, w których wyświetlana będzie sztuka, możecie znaleźć tutaj. Z racji tego, że w niektórych kinach bilety są już wyprzedane, warto zwrócić też uwagę na retransmisje spektaklu, które zaplanowano na koniec października, listopad i grudzień.

Przedstawienie trwa 210 minut. Pokazy odbędą się w oryginalnej wersji z polskimi napisami.

Tematy: , , ,

Kategoria: teatr