banner ad

Słuchowisko na podstawie „Lśnienia” Stephena Kinga. Superprodukcja z udziałem największych gwiazd polskiego kina

18 kwietnia 2016

lsnienie-sluchowisko-premiera
21 kwietnia 2016 roku będzie miała premierę kolejna superprodukcja Audioteki, tym razem zrealizowana na podstawie klasycznej powieści grozy: „Lśnienia” Stephena Kinga. W rolach głównych usłyszymy największe gwiazdy polskiego kina ? Jackowi Torrance?owi głosu użyczył Adam Woronowicz. Muzykę skomponował znany muzyk jazzowy Krzysztof Ścierański. Wydawcą jest Prószyński Media.

Okrzyknięte horrorem wszech czasów „Lśnienie” to powieść o rodzinie, która przyjeżdża do położonego wysoko w górach, odciętego od świata hotelu Panorama, gdzie musi spędzić całą zimę. Jack Torrance, pisarz i alkoholik, stopniowo popada w obłęd, a jego synek Danny, dzięki parapsychologicznym zdolnościom, dowiaduje się o makabrycznych wydarzeniach, które miały miejsce w Panoramie. „’Lśnienie’ to studium szaleństwa” ? przekonuje reżyser Janusz Kukuła. Konsekwentnie budowane napięcie stwarza niesamowitą, klaustrofobiczną atmosferę słuchowiska z udziałem największych gwiazd współczesnego polskiego kina.

„To wyjątkowe wydarzenie dla wszystkich fanów mistrza grozy” ? mówi Maciej Makowski, prezes Prószyński Media, wydawca książek Stephena Kinga. „Jeden z najlepszych współczesnych horrorów, w którym nastrój grozy i napięcia potęguje się z każdą minutą, trafia do czytelników w zupełnie nowej, zaskakującej formie słuchowiska. Cieszę się, że wspólnie z tak doświadczonym partnerem w roli producenta wykonawczego udało się nam doprowadzić ten skomplikowany projekt wydawniczy do szczęśliwego (a raczej przerażającego) końca”.

„Lśnienie” jest już dziewiętnastą powieścią Stephena Kinga w kolekcji Audioteki i jednocześnie pierwszą wydaną w formie superprodukcji. W realizację zaangażowano wielu znanych aktorów, skomponowano oryginalną muzyką i specjalne efekty dźwiękowe. „Od zawsze chciałem nagrać 'Lśnienie’ w formie superprodukcji, ale wiedziałem, że to bardzo ambitny projekt, wymagający ogromnego nakładu pracy. Wstępne prace zaczęliśmy już w marcu 2015 roku i łącznie 'Lśnienie’ to ponad 1 000 godzin w studio nagraniowym, nie wliczając wyjazdów terenowych, prac przygotowawczych, komponowania i nagrań muzyki” ? mówi Marcin Beme, prezes i założyciel Audioteki. Jak chwali się jego firma, jest to prawdopodobnie pierwsza zrealizowana z takim rozmachem adaptacja „Lśnienia” od czasów ekranizacji w reżyserii Stanleya Kubricka z 1980 roku, gdzie główną rolę zagrał demoniczny Jack Nicholson, oraz zrealizowanego przez Stephena Kinga na podstawie własnej powieści i scenariusza miniserialu z 1997 roku.

Narratorem w nowej superprodukcji Audioteki jest Krzysztof Gosztyla, który dał się już poznać słuchaczom „Trylogii husyckiej” Sapkowskiego czy „Millennium” Stiega Larssona. Jackowi Torrance?owi głosu użyczył Adam Woronowicz. Pełna obsada zostanie wkrótce ujawniona poprzez media społecznościowe Audioteki.

Poniżej możecie zobaczyć krótki zwiastun superprodukcji na podstawie „Lśnienia”:

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: słuchowiska