banner ad

Lech Dyblik nagrał utwór inspirowany „Pod Mocnym Aniołem”

22 maja 2014

dyblik-pod-mocnym-aniolem
Aktor i pieśniarz Lech Dyblik, którego widzowie „Pod Mocnym Aniołem” Smarzowskiego, pamiętają z roli Przodownika, nagrał utwór inspirowany filmem oraz powieścią Jerzego Pilcha.

Nagranie nosi dość oczywisty tytuł „Pod Mocnym Aniołem” i znalazło się na płytach DVD i Blu-ray z filmem Smarzowskiego, których premiera odbyła się 21 maja. Piosenka jest także zwiastunem nowo powstającej płyty Lecha Dyblika, która powinna ukazać się na przełomie 2014 i 2015 roku. Autorami tekstu utworu są Lech Dyblik i Jacek Rzehak. Muzykę skomponował Krzysztof Niedźwiecki.

Planowana płyta będzie już trzecim albumem aktora. W 2011 roku ukazała się „Bandycka dusza” zawierająca błatne pieśni rodem z Odessy, których motywem przewodnim jest miłość, tęsknota i nadzieja. Z kolei w 2012 roku powiat Sanocki wydał krążek „Dwa brzegi”, na którym znalazły się piosenki rosyjskie z lat 40-tych. Na swojej trzeciej płycie Dyblik prawdopodobnie odejdzie od tej konwencji, gdyż „Pod Mocnym Aniołem” ciąży wyraźnie w stronę rocka.

Poniżej możecie zobaczyć teledysk do „Pod Mocnym Aniołem” Lecha Dyblika, w którym wykorzystano kadry z filmu Wojciecha Smarzowskiego pod tym samym tytułem:

Tematy: , , , , ,

Kategoria: muzyka