„Wyprawa po Westeros” – gra planszowa dla fanów „Pieśni Lodu i Ognia”

10 czerwca 2013

Wyprawa po Westeros
Serwis literacki Bookznami.pl przygotował grę planszową „Wyprawa po Weste­ros”, która powinna przypaść do gustu miłośnikom prozy George’a R. R. Martina i umilić im długie oczekiwanie na kolejny, szósty tom „Pieśni Lodu i Ognia”.

W Westeros, gdzie rozgrywa się akcja sagi, piwo i wino należały do popularnych trunków, dlatego też pomysłodawcy „Wyprawy po Weste­ros” na konsumpcji napojów wyskokowych oparli ideę swojej gry. Zasady planszówki osadzonej w świecie fantasy wymyślonym przez Martina są pro­ste: wygrywa ten, kto pierw­szy dotrze do mety na końcu planszy, wyko­nu­jąc po dro­dze wszyst­kie zada­nia. Trud­ność polega na tym, że zada­nia róż­nią się w zależ­no­ści od wybra­nego rodu i wyma­gają naprawdę moc­nej głowy.

Poniżej możecie zobaczyć jak prezentuje się plansza z gry (kliknij w obrazek, żeby powiększyć). Choć nie jest to wymagane, przez rozgrywką dla pełni szczęście warto zaopatrzyć się w „Żelazny tron”, czyli oficjalne piwo z Westeros produkowane przez nowojorski browar Ommegang.

Wyprawa po Westeros

Tematy: , , , , ,

Kategoria: gry