„Świat Dysku: Sekary” – nowa gra planszowa na podstawie kultowego cyklu Terry’ego Pratchetta

3 listopada 2015

gra-Sekary-1
Po kilku miesiącach treningów, m.in. na poznańskim Pyrkonie, gliwickim Pionku, czy warszawskich Planszówkach na Narodowym, wydawnictwo Phalanx Games wypuściło kolejną grę planszową osadzoną w „Świecie Dysku” Terry’ego Pratchetta.

W grze „Sekary” fani twórczości pisarza i miłośnicy gier logicznych mogą dołączyć do grona „wykwalifikowanych” operatorów wież sekarowych, czyli optycznych telegrafów. Używając skomplikowanego systemu lamp i migawek do przekazywania liter zadaniem operatorów jest jak najszybsze przesłanie słownej wiadomości ? swojej wiadomości! Zatem słowa „jak najszybsze” możecie zamienić na „byle przed innymi” i wyciągnąć z tego właściwe wnioski? Chyba, że do wyścigu włączy się niejaki Moist von Lipwig i kierowany przez niego Urząd Pocztowy Ankh-Morpork ? wtedy trzeba będzie przyjąć czasowe zawieszenie broni, by wspólnie dopiec zacofanym pocztowcom!

„Świat Dysku: Sekary” to szybka i pełna interakcji gra planszowa, w której pokażecie mistrzom słownych układanek, że do pracy w telegrafie Świata Dysku bardziej użyteczne są twarde łokcie, niż znajomość alfabetu. Gra zawiera 3 warianty rozgrywki: rywalizacyjny, kooperacyjny oraz dla dzieci.

gra-Sekary-2

„Sekary” to trzecia po „Świat Dysku: Ankh-Morpork” i „Świat Dysku: Wiedźmy” gra planszowa z fantastycznego uniwersum Świata Dysku. Tytułowe Sekary zostały wynalezione przez Roberta Dearhearta, jako pierwszy system telekomunikacji. Wykorzystując złożoną technologię semaforową, operatorzy Sekarów przekazywali wiadomości przy użyciu szeregu lamp migawkowych, ustawionych na wysokich wieżach. Wiadomości były wypatrywane przez teleskop ustawiony na kolejnej wieży, oddalonej o około 20 mil. Wynalazca założył wówczas Kompanię Semaforową Wielki Pień, która rozbudowała sieć wież na całych Równinach Sto, aż do Ramtopów oraz przez Nienazwany Kontynent aż do Genui. Kompania Dearhearta została przejęta przez koncern biznesowy finansisty Reachera Gilta, którego bezlitosna polityka sprawiła, że Sekary stały się główną metodą przekazywania wiadomości w znacznej części Dysku. Stary system pocztowy, zarządzany przez Urząd Pocztowy Ankh-Morpork, szybko został zapominany.

Teraz jednak, mianowany przez Lorda Vetinariego nowy Poczmistrz Urzędu Pocztowego, niejaki Moist von Lipwig, zapowiedział odwet. Rzucone Kompani Wielkiego Pnia wyzwanie rozpoczyna wyścig przez kontynent. Komu pierwszemu uda się dostarczyć wiadomość z Ankh-Morpork do Genui ? Poczmistrzowi, czy Sekarom?

Grę „Świat Dysku: Sekary” zaprojektowali Leonard Boyd i David Brashaw (na zdj. poniżej). Jest przeznaczona dla 2 do 4 graczy powyżej 14 roku życia. Gra trafiła już do sprzedaży.

gra-Sekary-3

Tematy: , , , ,

Kategoria: gry