banner ad

Pierwszy zwiastun i szczegóły nowej gry na urządzenia mobilne „Harry Potter: Hogwarts Mystery”

19 stycznia 2018


Firma Jam City, producent gier na urządzenia mobilne z siedzibą w Los Angeles, opublikowała szczegółowe informacje na temat nowej gry „Harry Potter: Hogwarts Mystery”. Do sieci trafił także pierwszy zwiastun tej produkcji.

„’Harry Potter: Hogwarts Mystery’ to gra fabularna o magii, przyjaźni i życiu uczniów osadzona w Szkole Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie” ? wyjaśnił Chris DeWolfe, współzałożyciel i główny dyrektor wykonawczy wytwórni Jam City. To pierwsza produkcja, w której gracze będą mogli stworzyć własne, zindywidualizowane postaci uczniów Hogwartu, a następnie brać udział w zajęciach, rozwijać umiejętności magiczne, nawiązywać przyjaźnie lub konkurować z innymi adeptami magii i podejmować ważne decyzje, które będą wpływać na losy postaci w ciągu kolejnych lat nauki w szkole.

Akcja gry ma się toczyć w latach 80., czyli w czasach już po urodzeniu Harry’ego Pottera, ale jeszcze przed jego wstąpieniem do Hogwartu. Wtedy do grona uczniów należeli między innymi Nymphadora Tonks i Bill Weasley. System indywidualizacji pozwala na ciągłe ulepszanie postaci wraz z rosnącym doświadczeniem i umiejętnościami magicznymi. W grze można nawet wybrać własnego zwierzęcego towarzysza. Przed rozpoczęciem nauki każdy gracz zostanie przydzielony do jednego z czterech domów, a następnie będzie brał udział w zajęciach i ćwiczeniach, na przykład z eliksirów czy transmutacji. Rozwijanie magicznych umiejętności przyda się w rozwiązywaniu zagadek i w trakcie wielu przygód. Wraz ze zdobywaniem umiejętności gracze będą zyskiwać dostęp do nowych lokalizacji, zaklęć i innych magicznych zdolności.

Gra „Harry Potter: Hogwarts Mystery” opiera się na dużych łukach fabularnych, a także pomniejszych wątkach, jak na przykład zadania związane z relacjami. W grze wykorzystano nowy system spotkań, który sprawia, że decyzje graczy dotyczące działań i narracji mają wpływ na przygody oraz interakcję i postrzeganie w środowisku. To właśnie te konkretne wybory pozwalają fanom Harry’ego Pottera na utworzenie wiernej reprezentacji czarodziejów, którymi chcieliby zostać.

Gra rozwijana jest przez firmę Jam City, a na rynek wprowadzona zostanie przez wytwórnię Portkey Games, nową markę należącą do Warner Bros. Interactive Entertainment. Wytwórnia specjalizować się będzie w tworzeniu gier zainspirowanych światem magii J.K. Rowling.

Gra będzie dostępna na urządzeniach mobilnych na wiosnę. Pojawi się w sklepach App Store, Google Play i Amazon Appstore. Zanim jednak dojdzie do premiery, zaprezentowana zostanie fanom na nadchodzącym święcie Harry’ego Pottera w studio Universal Studios w Orlando na Florydzie w dniach 26 do 28 stycznia. W trakcie wydarzenia uczestnicy będą mogli zajrzeć za kulisy produkcji gry za sprawą dwóch paneli dyskusyjnych prowadzonych przez zespół Jam City, a także odwiedzą stanowisko „Harry Potter: Hogwarts Mystery”, aby przeżyć niezapomniane chwile grając, rozmawiając z członkami zespołu i doświadczając innych magicznych niespodzianek.

„Nie możemy się doczekać umożliwienia fanom pierwszego spotkania z grą, do którego dojdzie na święcie Harry’ego Pottera. Już wiosną wszyscy gracze będą mogli odkryć wszystkie zakamarki Hogwartu na drodze do stania się prawdziwymi czarownicami lub czarodziejami” ? dodał Chris DeWolfe.

Poniżej możecie zobaczyć pierwszy zwiastun gry: „Harry Potter: Hogwarts Mystery”:

[am]
źródło: PR Newswire

Tematy: , , , ,

Kategoria: gry