Pierwsze grafiki z gry komputerowej inspirowanej serią komiksową „Blacksad”

27 czerwca 2018


Do sieci trafiły pierwsze grafiki z gry komputerowej „Blacksad: Under the Skin” (z ang. „Blacksad: Pod skórą”) inspirowanej popularną serią komiksową Juana Díaza Canalesa i Juanjo Guarnida. Gra ma być dostępna na PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch, PC i Maca w 2019 roku.

Ujawnione grafiki dają wgląd w to, jak prezentować się będą postacie oraz niektóre lokacje (w tym sala do treningów bokserskich i typowo nowojorskie zakamarki). „Blacksad: Under the Skin” to gra przygodowa typu wskaż i kliknij, w której gracz decyduje o losach głównego bohatera, wskazując przedmioty do wykorzystania, miejsca, do których ma się udać, bądź też wybierając dialogi w trakcie konwersacji z napotkanymi osobami.

Historia w grze nie znalazła się dotychczas na kartach żadnego z albumów komiksowej serii. Akcja rozgrywać się będzie w 1950 roku w Nowym Jorku. Joego Dunna, właściciela małego klubu bokserskiego, odnaleziono powieszonego. W tym samym czasie jego protegowany i wielka nadzieja, Robert Yale, przepadł bez śladu. Córka Joego Dunna, Sonia, postanawia kontynuować pracę nad marzeniem ojca: przejmuje klub bokserski i prosi Johna Blacksada, żeby przeprowadził śledztwo w sprawie tajemniczego zniknięcia młodego sportowca. Zbliża się walka roku, a klub, który ma poważne trudności finansowe, nie przetrwa bez Roberta. Dochodzenie doprowadzi Johna Blacksada w głąb światka przeżartego korupcją.

Znana dobrze polskim czytelnikom seria komiksowa Blacksad, której głównym bohaterem jest cyniczny, uwodzicielski i nonszalancki detektyw pod postacią antropomorficznego kota, została uhonorowana wieloma wyróżnieniami francuskimi i szwajcarskimi (w tym trzema nagrodami na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu w Angoul?me) oraz dwiema amerykańskimi Nagrodami Eisnera. Czy gęstą atmosferę czarnego kryminału uda się z równym powodzeniem oddać twórcom gry? O tym przekonamy się w 2019 roku.

„Chcemy, aby gracze odkryli wszystkie strony złożonej osobowości Johna Blacksada, i wybrali tą, którą chcieliby urzeczywistnić” ? mówi Josue Monchan, projektant gier w Pendulo Studios, firmy, która we współpracy z YS Interactive odpowiada za realizację projektu.

Seria „Blacksad” ukazała się w Polsce nakładem wydawnictwa Egmont. Okładki pierwszych trzech albumów zobaczycie poniżej:

[am]

Tematy: , ,

Kategoria: gry