banner ad

Gra planszowa na podstawie „Wiedźmina” już w tym roku!

9 stycznia 2014

Wiedźmin. Gra przygodowa - 1
Firma Fantasy Flight Games we współpracy ze studiem CD Projekt RED wyda grę planszową „Wiedźmin. Gra przygodowa” osadzoną w świecie znanym z kart bestsellerowej sagi Andrzeja Sapkowskiego. Światową premierę gry zapowiedziano jeszcze na ten rok.

Zgodnie z zapowiedziami gra planszowa zabierze nas w jedyną w swoim rodzaju podróż po świecie „Wiedźmina”. Gracze będą mogli wcielić się w jedną z postaci znanych z sagi: Geralta z Rivii, Jaskra, Triss Merigold lub krasnoludzkiego wojownika Yarpena Zigrina. Każdy z bohaterów ma posiadać unikalne zdolności, a napotkane problemy rozwiązywać w charakterystyczny dla siebie sposób. Ale to, czy przekona wrogów do swoich racji przy użyciu miecza, powoła się na charyzmę, czy raczej pociągnie za kilka sznurków, zależeć będzie wyłącznie od gracza.

Podczas rozgrywki na graczy czekają różnorodne zadania i szereg wyzwań: przyjdzie im walczyć z potworami, gromadzić złoto podczas niebezpiecznych misji, wykrywać spiski, poznawać historie napotkanych postaci i wiele, wiele innych. Gra została zaprojektowana w taki sposób, aby zarówno wieloletni fani uniwersum „Wiedźmina”, jaki i gracze, dla których będzie to z nim pierwszy kontakt, poczuli jej niepowtarzalny klimat, zagłębili się w pasjonującą historię i chcieli do niej wracać.

Wiedźmin. Gra przygodowa - 2

„Historia i świat Wiedźmina stanowią doskonały materiał dla fascynującej, przygodowej gry planszowej. Jesteśmy bardzo podekscytowani faktem, że już w 2014 roku gracze będą mogli wspólnie przeżywać przygody i opowiadać zupełnie nowe historie, za każdym razem, gdy zasiądą do planszy” – powiedział Steve Horvath, starszy wiceprezes ds. komunikacji oraz rozwoju biznesu w Fantasy Flight Games.

Autorem gry planszowej jest Ignacy Trzewiczek ? weteran branży, twórca o światowej reputacji wyrobionej dzięki takim tytułom jak „Stronghold”, „51st State”, „Zombiaki” czy „Robinson Crusoe: Adventure on the Cursed Island”.

Oprócz „klasycznej” wersji planszowej, „Wiedźmin. Gra przygodowa” zostanie również udostępniona w wersji na tablety. Polskim dystrybutorem gry planszowej będzie spółka CDP.pl z grupy CD Projekt.

Poniżej możecie zobaczyć materiał wideo zapowiadający grę. Więcej szczegółów na temat planszowego „Wiedźmina” znajdziecie na właśnie uruchomionej stronie internetowej.

Tematy: , , , ,

Kategoria: gry