banner ad

Zwiastun „Papierowych miast” na podstawie powieści Johna Greena

26 marca 2015

papierowe-miasta-zwiastun
Wytwórnia filmowa 20th Century Fox zaprezentowała zwiastun kolejnej po „Gwiazd naszych wina” ekranizacji bestsellerowej powieści Johna Greena. Światowa premiera „Papierowych miast” zapowiedziana została na czerwiec 2015 roku.

Wydana w 2008 roku książka opowiada o nastoletnim Quentinie Jacobsenie, który spędza czas na adorowaniu z oddali żądnej przygód, zachwycającej Margo Roth Spiegelman. Więc kiedy pewnej nocy niegrzeczna Margo uchyla okno i, zakamuflowana jak ninja, wkracza w jego życie, wzywając go do udziału w tajemniczym i misternie zaplanowanym odwecie na byłym chłopaku, Quentin bez wahania podąża za dziewczyną. Gdy ich całonocna wyprawa dobiega końca i nastaje nowy dzień, chłopak przychodzi do szkoły i dowiaduje się, że zagadkowa Margo w tajemniczych okolicznościach zniknęła. Quentin wkrótce odkrywa, że Margo zostawiła pewne wskazówki i że zostawiła je dla niego. Podążając wraz z przyjaciółmi jej urywanym śladem, w miarę zbliżania się do celu odkrywa zupełnie inną Margo, niż ta, którą kochał i znał dotychczas.

Tytuł filmu i książki nawiązuje do osobliwego zwyczaju panującego w kartografii. W celu ochrony praw autorskich twórcy map umieszczają na swoich pracach nieistniejące miejsca. Nazywa się je papierowymi miastami, ulicami bądź mostami. Dzięki wstawianiu tego typu miejsc kartografowie wiedzą, kiedy ktoś skopiował ich mapę i mają dowody, które umożliwiają im pozwanie plagiatora.

papierowe-miasta-plakat-okladka

Główny bohater „Papierowych miast”, Quentin, powstał z inspiracji własnymi doświadczeniami autora z okresu dorastania. „Ja też zdecydowanie idealizowałem dziewczyny, które mi się podobały i w których się podkochiwałem. Myślałem o nich jako o kimś ponadludzkim. To kończyło się zwykle bardzo źle, i to nie tylko dla mnie, ale też dla kobiet, o których rozmyślałem” ? powiedział Green w niedawnym wywiadzie dla „Huffington Post”.

W pracę nad filmem na podstawie książki zaangażowany był ten sam team producencki, który zrealizował „Gwiazd naszych wina”. Za reżyserię odpowiada Jake Schreider. W głównych rolach zobaczymy Nata Wolffa (jako Quentina), Carę Delevingne (Margo) i Halston Sage (Lacey).

Poniżej możecie zobaczyć zwiastun filmu ?Papierowe miasta?:

[am]

Tematy: , , , ,

Kategoria: film