banner ad

Zwiastun oraz krótkie fragmenty filmu na podstawie „Szklanego zamku” Jeannette Walls

2 sierpnia 2017


Po 261 tygodniach spędzonych na liście najlepiej sprzedających się książek „The New York Timesa” „Szklany zamek” ma wreszcie szansę podbić ekrany kin. 11 sierpnia światową premierę będzie miał film nakręcony na podstawie autobiograficznej opowieści Jeannette Walls. W obsadzie znajdą się m.in. Brie Larson, Woody Harrelson i Naomi Watts.

W „Szklanym zamku” Jeannette Walls opisała swoje dorastanie w ubogiej, dysfunkcyjnej rodzinie. Była drugim spośród czworga dzieci. Wspaniały i charyzmatyczny ojciec, kiedy był trzeźwy, potrafił wywrzeć niemały wpływ na jej wyobraźnię, uczył ją fizyki, geologii i odważnego kroczenia przez życie. Ale gdy pił, przemieniał się w destrukcyjnego krętacza. Z kolei matka była wolnym duchem. Nienawidziła obowiązków domowych i nie chciała brać odpowiedzialności za wychowanie dzieci. Rodzeństwo szybko więc nauczyło się dbać o siebie nawzajem. Dzięki sile charakteru udało im się przetrwać problemy w domu i wyprowadzić się do Nowego Jorku, aby spróbować ułożyć sobie życie na własną rękę. Jednak rodzice podążyli za nimi i wybrali bezdomność, chociaż ich dzieci dobrze prosperowały.

Prawa do ekranizacji książki firma producencka Lionsgate zakupiła już w 2012 roku. Początkowo mówiło się o udziale w projekcie Jennifer Lawrence, ostatecznie to jednak Brie Larson zajęła jej miejsce, wcielając się w Jeannette Walls. W roli ojca rodziny na ekranie zobaczymy Woody’ego Harrelsona, z kolei matkę gra Naomi Watts. Towarzyszą im m.in. Max Greenfield, Ian Armitage i Sarah Snook.

„Ludzie mówili mi, że Hollywood zepsuje moją historię, że jest ona zbyt skomplikowana i subtelna, aby przerobić ją na film” – mówi Walls. „Więc trochę się denerwowałam. Ale wręcz oszalałam na punkcie tego, co z nią zrobili”. Autorka szczególnie docenia wysiłki Brie Larson, aby jak najwierniej oddać jej postać. „Ona nawet ma ten dziki, rechoczący śmiech” – dodaje Walls.

Poniżej możecie zobaczyć zwiastun oraz krótkie fragmenty filmu „Szklany zamek” w reżyserii Destina Daniela Crettona. Data polskiej premiery ekranizacji nie jest jeszcze znana:

Okładka polskiego wydania książki Jeannette Walls:

[am]
fot. Jake Giles Netter/Lions Gate Entertainment Inc.

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: film