Zwiastun miniserialu na podstawie powieści „Trafny wybór” J. K. Rowling

4 lutego 2015

trafny-wybor-zwiastun
Stacja BBC ujawniła zwiastun trzyodcinkowego miniserialu „Trafny wybór” zrealizowanego na podstawie powieści J. K. Rowling o tym samym tytule. Emisja pierwszego odcinka zapowiedziana została na 15 lutego.

„Trafny wybór” był pierwszą powieścią dla dorosłych napisaną przez J. K. Rowling. Książka opowiada o pozornie idyllicznym miasteczku Pagford, które odsłania swe prawdziwe oblicze, kiedy niespodziewanie umiera na zawał szef lokalnej rady parafialnej.

Podczas realizacji miniserialu nie obyło się bez małych afer. „Trafny wybór” kręcono w niewielkim miasteczku Painswick. Na potrzeby produkcji stworzono m.in. sklep z bielizną, który prowadziła jedna z bohaterek książki, Samantha Mollison. Członkowie lokalnej społeczności wystosowali wówczas do rady parafialnej list, w którym z oburzeniem wyrazili się o pomyśle otwierania w centrum miasteczka sklepu ze skąpo ubranymi manekinami na wystawie. Uspokoiły ich dopiero wyjaśnienia, że to część planu filmowego, która po jakimś czasie zniknie z krajobrazu.

J. K. Rowling nie uczestniczyła w pracach nad serialem. Jak wyjaśniła w oświadczeniu, po spotkaniu ze scenarzystką Sarah Phelps i przedyskutowaniu pomysłu, bez obaw powierzyła adaptację powieści stałej współpracowniczce BBC. „Sarah wykonała świetną robotę i jestem zachwycona tym, jak to wyszło” – skomentowała.

Poniżej możecie zobaczyć zwiastun „Trafnego wyboru”:

[am]

Tematy: , , ,

Kategoria: film