Zwiastun filmu z Michaelem Fassbenderem na podstawie powieści „Pierwszy śnieg” Jo Nesb?

20 lipca 2017


Wytwórnia Universal Pictures opublikowała zwiastun filmu „Pierwszy śnieg” na podstawie powieści Jo Nesb?. Przekonajcie się, jak Michael Fassbender sprawdził się w roli Harry’ego Hole’a.

Kryminałów Jo Nesb? nikomu w Polsce przedstawiać nie trzeba. Właściwie każda jego książka z miejsca ląduje na szczytach list sprzedaży. Do tej pory jego powieści sprzedały się w ponad 30-milionowym nakładzie. Jedną z najpopularniejszych jest „Pierwszy śnieg”, który właśnie doczekał się ekranizacji.

W „Pierwszym śniegu” Harry Hole zajmuje się sprawą serii zabójstw, których ofiarami padają od lat kobiety w całym Oslo. Morderstwa łączą dwie cechy ? każda ofiara jest zamężną matką i na miejscu zbrodni ktoś pozostawia ulepionego bałwana. Wszystko wskazuje na to, że po Oslo i okolicach krąży seryjny zabójca. Z pomocą zdolnej młodej policjantki komisarz musi wyjaśnić ciągnącą się od dziesięcioleci sprawę, jeśli nie chce, aby wraz z następnym opadem śniegu doszło do kolejnego morderstwa.

W rolę Harry’ego Hole’a, bezkompromisowego, słynącego z kontrowersyjnych metod pracy i skuteczności policjanta, wciela się Michael Fassbender. W filmie towarzyszą mu: Rebecca Ferguson, J.K. Simmons, Chloë Sevigny, Val Kilmer oraz Charlotte Gainsbourg. Aby ekranizacja zachowała skandynawski klimat, reżyserię powierzono szwedzkiemu twórcy Tomasowi Alfredsonowi („Pozwól mi wejść” i „Szpieg”).

W wywiadzie udzielonym „NRK” reżyser powiedział, że czytelnicy, którzy oczekują wiernej ekranizacji, mogą poczuć się zawiedzeni. „Każdy, kto czytał książkę, ma na jej temat jakieś wyobrażenia. Unieszczęśliwiłbym wszystkich, gdybym za dużo o tym myślał” – wyznał Alfredson.

„Pierwszy śnieg” zadebiutuje w kinach 13 października. Poniżej możecie obejrzeć zwiastun filmu:

Plakat promujący film „Pierwszy śnieg”:

[am]

Tematy: , , , ,

Kategoria: film