banner ad

Zwiastun filmu animowanego „Ryjówka przeznaczenia” na podstawie komiksu Tomasza Samojlika

12 sierpnia 2019


W sieci pojawił się zwiastun pełnometrażowego filmu animowanego „Ryjówka przeznaczenia” w reżyserii Marcina Wasilewskiego, który powstaje na podstawie bestsellerowego komiksu autorstwa Tomasza Samojlika.

„Ryjówka przeznaczenia” to fantastyczna historia przygodowa osadzona w świecie najmniejszych ssaków. Ryjówki to niewielkie, ruchliwe i wiecznie głodne zwierzątka. Niemal bez przerwy polują ? nie pogardzą owadem, dżdżownicą, ślimakiem czy małą rybką. Tomasz Samojlik, biolog pracujący w Zakładzie Badania Ssaków Polskiej Akademii Nauk w Białowieży, a także rysownik i popularyzator przyrody, postanowił w formie komiksowej przedstawić mrożące krew w żyłach przygody ryjówek, a przy okazji podzielić się z młodymi czytelnikami wiedzą o zawiłych procesach ekologicznych zachodzących w naturalnym środowisku.

Tak narodził się pierwszy tom serii opowiadającej o fajtłapowatym Dobrzyku, który wedle starej przepowiedni ma być ryjówką przeznaczenia ratującą dolinę w chwili próby. Sęk w tym, że to najgorszy kandydat na bohatera. Gdy w lesie pojawia się Czarny Nieprzyjaciel, wróg wszelkiego istnienia, Dobrzyk wraz z przyjaciółmi musi szukać ratunku dla swojego miejsca zamieszkania.

W „Ryjówce przeznaczenia” tematyka ekologiczna miesza się z fantastyką i baśniowością (legendy, przepowiednie), a niebezpiecznej wyprawie towarzyszy romans w środku niesamowitej puszczy. Wszystko to zobaczymy również w zapowiadanym pełnometrażowym filmie produkowanym przez studio EGoFILM. Reżyserem animacji jest Marcin Wasielewski. Scenariusz filmu napisali wspólnie autor komiksu, Tomasz Samojlik, oraz współtwórca najnowszego albumu z przygodami Kajka i Kokosza, Maciej Kur. Rolę script doctora pełnił Rafał Skarżycki, scenarzysta serii komiksowych „Jeż Jerzy” oraz „Tymek i Mistrz”. Muzykę do animacji skomponował Michał Jacaszek.

Jak zapowiada Tomasz Samojlik, film będzie adaptacją komiksu, ale też znajdą się w nim nowe przygody bohaterów. Data premiery kinowej „Ryjówki przeznaczenia” nie jest jeszcze znana, ale poniżej możemy zobaczyć już pierwszy zwiastun.

Okładka komiksu „Ryjówka przeznaczenia” Tomasza Samojlika, który dostępny jest w sprzedaży dzięki wydawnictwu Kultura Gniewu:

[am]

Tematy: , , , , , , ,

Kategoria: film