banner ad

Zobaczcie materiał zza kulis superprodukcji „Valerian i Miasto Tysiąca Planet”

23 czerwca 2017


W oczekiwaniu na sierpniową premierę prezentujemy materiał wideo zza kulis superprodukcji „Valerian i Miasto Tysiąca Planet” zrealizowanej na podstawie kultowego komiksu Pierre’a Christina i Jeana-Claude’a Mézi?resa. Dzieło Luca Bessona jest najdroższym filmem w historii kina wyprodukowanym poza granicami USA!

„Czekałem całe życie, żeby zrobić ten film. To była niezwykła przygoda. Włożyłem w niego całe serce i nie mogę się doczekać, aż go zobaczycie” ? mówi reżyser. „Kiedy pracowałem nad 'Piątym elementem’, Jean-Claude Mézi?res, główny twórca Valeriana, zapytał: Czemu nie kręcisz 'Valeriana’, tylko ten 'Piąty element’? Jednak technologia nie była wtedy tak zaawansowana i nie było to możliwe do zrobienia. Ale w końcu po latach pojawił się 'Avatar’, który sprawił, że wszystko stało się możliwe. Nie ma już żadnych granic. I w końcu mi się udało” – wspomina Besson. „’Piąty element’ miał 188 ujęć z efektami specjalnymi. 'Valerian’ ma ich 2734?” ? dodaje reżyser.

„’Valerian’ zawładnął moją wyobraźnią, kiedy miałem 10 lat. A przeniesienie go na duży ekran, było moim największym marzeniem, które nareszcie się spełnia. Idąc do kina, przygotujcie się na fantastyczną zabawę i masę rzeczy do odkrycia. Samych kosmicznych ras jest okrągła setka! Jestem przekonany, że wyłapanie wszystkich smaczków, które zawarliśmy w filmie, będzie wymagało dwóch, a nawet trzech seansów!” ? mówi Luc Besson.

Na planie filmu gościli obaj twórcy komiksu, Pierre Christin i Jean-Claude Mézi?res. Jak twierdzili, ze spokojem oddali prawa do ekranizacji w ręce reżysera, bo „Besson wie, co robi”. „W 'Valerianie’, podobnie jak w wielu filmach Bessona, widać jego dziecięcą stronę. I to jest jedna z jego zalet. Czasami na planie był podniecony niczym dzieciak, pokazując nam, jak nakręcone sceny pasują do kadrów z komiksu” – powiedział Pierre Christin.

Głównymi bohaterami filmu są Valerian i Laureline, kosmiczni agenci, odpowiedzialni za utrzymanie porządku na terytoriach zamieszkałych przez ludzi. Choć podczas misji cechuje ich skuteczność i profesjonalizm, Valerian ani na chwilę nie ustaje w wysiłkach, by oczarować piękną partnerkę. Problem w tym, że wszelkie próby flirtu nie robią na niej żadnego wrażenia… Tymczasem komandor Arün Filitt zleca bohaterom nowe zadanie. Mają udać się do międzygalaktycznego miasta Alpha, zapierającej dech w piersiach metropolii, która jest domem dla tysięcy gatunków ze wszystkich zakątków kosmosu, od setek lat dzielących się ze sobą wiedzą i zdobytym doświadczeniem. Po przybyciu na Alphę agenci odkrywają, że na miejscu nie wszystko funkcjonuje tak, jak mogłoby się wydawać. Wkrótce w kulturowym i politycznym centrum galaktyki przyjdzie im zmierzyć się ze złowrogą siłą, która zagraża bezpieczeństwu całego wszechświata.

Adaptacja przełomowego komiksu, który przez dekady inspirował kolejne generacje artystów, pisarzy i filmowców, trafi na polskie ekrany 4 sierpnia. A tymczasem zapraszamy do obejrzenia materiału zza kulis powstawania tej superprodukcji:

Francuska seria komiksowa „Valerian” ukazuje się w Polsce w wydaniach zbiorczych nakładem oficyny Taurus Media. Historię „Cesarstwo Tysiąca Planet”, którą zobaczymy na ekranie, znajdziecie w pierwszym tomie cyklu.

[am]

Tematy: , , , ,

Kategoria: film