Zobacz zdjęcia z ekranizacji komiksu „Sin City: Damulka warta grzechu” Franka Millera

12 sierpnia 2014

SinCity_foty
Lady Gaga w roli kelnerki Berthy, blizny Jessicy Alby, Christopher „Great Scott” Lloyd jako lekarz-narkoman i gwiazda „Incepcji” Joseph Gordon-Levitt za kierownicą Corvetty Convertible rocznik 1960 ? to tylko część atrakcji, jakie czekają na widzów w nadchodzącej ekranizacji komiksu Franka Millera „Sin City: Damulka warta grzechu”. Odliczając dni do polskiej premiery (5 września) prezentujemy nowe zdjęcia z nadchodzącego filmu Roberta Rodrigueza.

„Wszystkich, którzy myślą, że do poznania fabuły filmu wystarczy wizyta w księgarni i zakup komiksu, czeka spora niespodzianka” ? zapowiada Robert Rodriguez. Po blisko dekadzie reżyser powraca do Miasta Grzechu, z obietnicą dostarczenia widzom kolejnej znakomitej ekranizacji kultowej komiksowej serii Franka Millera.

SinCity_foty01

Kiedy facet rusza na ratunek dziewczynie, mając za wsparcie niezniszczalnego Marva, staje się jasne, że ulicami Miasta Grzechu znów popłynie krew! „Sin City: Damulka warta grzechu” to długo wyczekiwany prequel jednej z najlepszych ekranizacji komiksów ostatniej dekady.

SinCity_foty02

Dwight (Josh Brolin, „Prawdziwe męstwo”) jest detektywem-fotografem, który specjalizuje się w zdjęciach kompromitujących zdeprawowanych bogaczy. Jego życie staje na głowie, kiedy na nowo wkracza w nie Ava (Eva Green, zjawiskowa dziewczyna Bonda z „Casino Royale”) ? dawna miłość, kobieta warta każdego grzechu. Ruszając na pomoc kochance, Dwight szybko odkryje, że znalazł się w środku intrygi, która może przerosnąć nawet największego twardziela. W tej sytuacji przyjdzie mu połączyć siły z nieobliczalnym zabijaką ? Marvem (Mickey Rourke, nominowany do Oscara za rolę w „Zapaśniku”). Razem wywołają awanturę, która zrobi wrażenie nawet na zdemoralizowanych mieszkańcach Miasta Grzechu.

SinCity_foty03

Nad projektem „Damulki wartej grzechu” czuwał, również jako współreżyser, ojciec komiksowego pierwowzoru Frank Miller, twórca niezapomnianej powieści graficznej „300”, zekranizowanej w 2006 roku przez Zacka Snydera.

SinCity_foty04

Warto w tym miejscu zauważyć, że oprócz wydarzeń, które wielbiciele komiksów Franka Millera znają z kart „Damulki wartej grzechu”, w fabule znalazły się również trzy inne historie. „Zaczynaliśmy od 'Damulki wartej grzechu’ jako podstawy, a następnie wybraliśmy 'Kolejną zwykłą sobotnią noc’, aby jej towarzyszyła” – tłumaczy Miller. „Potem prowadziliśmy rozmowy i Robert [Rodriguez – przyp. red.] zasugerował, że moglibyśmy dorzucić coś nowego, i zapytał, czy nie mam żadnych innych historii o Sin City. Mam ich pełen zbiór, więc zaproponowałem dwie, które według mnie byłyby odpowiednie do tego projektu. I je wykorzystaliśmy”.

SinCity_foty05

Film, podobnie jak poprzednia cześć, kręcony był przy wykorzystaniu technologii zielonego ekranu (aktorzy grali na pustym tle, a następnie ich otoczenie wypełniano w trakcie cyfrowej postprodukcji). Dla niektórych gwiazd, które nie miały dotąd styczności z taką metody pracy, było to nieco surrealistyczne doświadczenie. Rodriguez wspomina: „Kiedy pojawił się Josh Brolin, powiedział: 'Gdzie jest Mickey Rourke?’ Odpowiedziałem: 'Już go sfilmowałem’, na co on: 'Wszystkie moje sceny są z Mickeyem?! Towarzyszy mi przez cały czas, pijemy razem, jeździmy samochodem’, a ja na to: 'Wiem, (…) będzie dobrze, robiłem to już wcześniej”.

SinCity_foty06

W filmie pojawią się aktorzy dobrze znani nam z pierwszego „Sin City” z 2005 roku, czyli Mickey Rourke, Jessica Alba, Rosario Dawson, Jaime King i Bruce Willis. Do obsady dołączyli również Eva Green, Joseph Gordon-Levitt, Ray Liotta, Stacy Keach, Lady Gaga i Josh Brolin, który zagra wcześniejsze wcielenie Dwighta (w pierwszym „Sin City” w tej roli wystąpił Clive Owen).

SinCity_foty07

Cykl Millera to „wymarzony produkt dla postmodernistycznego gracza, współczesna wersja noir z twardymi facetami w prochowcach, pięknymi femme fatale i mrocznymi obrazami pogrążonego w nocy albo w deszczu miasta” – pisała w naszej redakcyjnej recenzji Emilia Dulczewska-Maszota. O tym, jak ta konwencja sprawdza się na ekranie, będziecie mogli przekonać się już niebawem.

Polska premiera filmu „Sin City: Damulka warta grzechu” zapowiedziana została na 5 września.

SinCity_foty08

SinCity_foty09

SinCity_foty10

SinCity_foty11

SinCity_foty12

SinCity_foty13

SinCity_foty14

Poniżej możecie zobaczyć zdjęcia z planu filmu „Sin City: Damulka warta grzechu”:

SinCity_fotyzplanu01

SinCity_fotyzplanu02

SinCity_fotyzplanu03

SinCity_fotyzplanu04

Tematy: , , , ,

Kategoria: film