banner ad

Zapowiedziano serial na podstawie komiksu „Sin City” Franka Millera!

6 czerwca 2017


W dobie rosnącej popularności seriali telewizyjnych filmowcy coraz chętniej sięgają po sprawdzone pomysły, aby przedstawić je jeszcze raz w małoekranowej formule. Po „Mgle”, „Opowieści podręcznej” czy „Dorwać Małego”, żeby przywołać kilka ostatnich przykładów, otrzymamy telewizyjną adaptację popularnej serii komiksowej „Sin City” Franka Millera.

Utrzymane w stylistyce noir kryminalne historie rozgrywające się w fikcyjnym mieście Basin City, opanowanym przez brutalne gangi, skorumpowanych policjantów i broniące swoich interesów prostytutki, doczekały się już dwóch filmów kinowych. W 2005 roku sukcesy na ekranach święcił obraz „Sin City” w reżyserii Roberta Rodrigueza oraz Franka Millera. Dziewięć lat później panowie próbowali powtórzyć wyczyn filmem „Sin City 2: Damulka warta grzechu”, niestety z dużo gorszym skutkiem. Przerwa między obiema produkcjami była długa – już w międzyczasie zaczęto mówić o planach nakręcenia telewizyjnej adaptacji. Teraz okazuje się, że projekt ostatecznie dojdzie do skutku.

Według pierwszych, nieoficjalnych zapowiedzi twórcy serialu chcą odejść do dotychczas nakręconych filmów i wprowadzić do uniwersum Sin City nowe postacie i historie. Póki co, nie wiadomo, która ze stacji będzie emitować „Sin City”. Nie ustalono jeszcze harmonogramu prac ani tym bardziej daty premiery. Wiadomo jedynie, kto zajmuje się wykreowaniem serialu.

Pieczę nad scenariuszami objął Glen Mazarra, który ma na swoim koncie między innymi prace nad serialem „Żywe trupy” czy „Damien”. Reżyserii pilotażowego odcinka podejmie się natomiast Len Wiseman, którego możemy kojarzyć z serialu „Lucyfer” czy serii „Underworld”. Projekt nadzoruje Stephen L?Heureux, który wyprodukował film „Sin City 2: Damulka warta grzechu”. Oprócz niego w produkcję serialu zaangażowani są także Frank Miller, Dimension i The Weinstein Company.

W Polsce komiksy z serii Sin City ukazują się nakładem wydawnictwa Egmont.

[mw,am]

Tematy: , , ,

Kategoria: film