banner ad

Zakończono zdjęcia do filmu „Pokot” na podstawie powieści Olgi Tokarczuk

10 lutego 2016

pokot-zimowy-01
W niedzielę 7 lutego Agnieszka Holland zakończyła zdjęcia do filmu „Pokot” będącego ekranizacją powieści Olgi Tokarczuk pt. „Prowadź swój pług przez kości umarłych”. Na załączonych fotografiach możecie zobaczyć, jak przebiegały prace na planie podczas ostatniego etapu kręcenia.

Realizacja zdjęć do „Pokotu” podzielona została na trzy części. Pierwsze ujęcia powstały w sezonie letnim, następne – w jesiennym i zimowym. Od początku było wiadomo, że ostatni etap będzie dla ekipy dużym wyzwaniem. „Fizycznie będzie trudniej, ale w głowie jaśniej” ? zapowiadała Agnieszka Holland.

„Kręciliśmy nocą, temperatura spadała poniżej -15 °C, było bardzo dużo śniegu” ? wspomina Jakub Gierszał wcielający się w rolę młodego informatyka Dyzia.

pokot-zimowy-02

„Praca nad tą rolą była ogromnym wyzwaniem, na planie miałam zadania kaskaderskie i zdjęcia z dzikimi zwierzętami” ? komentuje odtwórczyni głównej roli Agnieszka Mandat. Aktorka na prośbę reżyserki zrobiła kurs narciarstwa biegowego, a nawet nauczyła się rzeźbić.

Mimo godzin spędzonych na mrozie, podwójnych lub potrójnych warstw puchowych okryć, śniegu, który utrudniał komunikację, niektórzy członkowie ekipy filmowej wspominają ten czas jako wyjątkowe przeżycie: „Było ciężko, ale miało to również swoje atuty. Nie wiem, czy miałbym szansę zachwycić się nocnym niebem w górach o tej porze roku” ? mówi Jakub Gierszał.

pokot-zimowy-03

Polska premiera nowej produkcji na podstawie powieści Olgi Tokarczuk zaplanowana jest na przyszły rok. Oprócz cytowanych powyżej aktorów na ekranie zobaczymy również między innymi: Wiktora Zborowskiego, Borysa Szyca, Andrzeja Grabowskiego, Tomasza Kota, Katarzynę Herman, Mirosłava Krobota, a także Patrycję Volny.

W oczekiwaniu na premierę prezentujemy fotoreportaż z ostatniego etapu zdjęć:

pokot-zimowy-04

pokot-zimowy-05

pokot-zimowy-06

pokot-zimowy-07

pokot-zimowy-08

pokot-zimowy-09

pokot-zimowy-10

fot. Robert Pałka / SF TOR

Tematy: , , , , , , ,

Kategoria: film