Zakończono pracę na planie ekranizacji „Innych ludzi” Doroty Masłowskiej. Zobacz zdjęcia

8 grudnia 2020

Padł ostatni klaps na planie filmu „Inni ludzie” w reżyserii Aleksandry Terpińskiej. Pomimo szalejącej pandemii i wielomiesięcznej przerwy w zdjęciach adaptacja powieści Doroty Masłowskiej wkroczyła w fazę postprodukcji. Premiera zapowiedziana jest na jesień 2021 roku.

„Tworzenie filmu w tych bezprecedensowych czasach to z pewnością wyzwanie i sytuacja nowa dla całej branży filmowej” – mówi reżyserka filmu Aleksandra Terpińska. „Jednocześnie, dla mnie osobiście, to ogromna radość i ekscytacja z tworzenia mojego pierwszego pełnometrażowego filmu, mimo lockdownu i 8-miesięcznej przerwy w zdjęciach. Z jednej strony robienie filmu na raty generuje mnóstwo dodatkowych kwestii do rozwiązania. Z drugiej zaś strony miałam więcej czasu na montaż materiałów już nakręconych, zrobienie dodatkowych prób i ich analizę. Dzięki temu, wracając na plan, precyzyjnie wiedziałam, co potrzebuję jeszcze nakręcić. Drugą transzę zdjęć zaczęliśmy z nową energią – ważną rolę odegrali tu moi współpracownicy – przede wszystkim Bartosz Bieniek – autor zdjęć, oraz szefowie poszczególnych pionów i aktorzy – to ich zaangażowanie i wiara w projekt sprawiły, że skończyliśmy zdjęcia z nie mniejszym entuzjazmem i siłą niż na początku. Mamy nadzieję, że udało nam się stworzyć oryginalne, odważne i autentyczne kino” – dodaje.

„Inni ludzie” to pełnometrażowy debiut reżyserski Aleksandry Terpińskiej, ale warto pamiętać, że już wcześniej odnosiła ona sukcesy ze swoimi krótkometrażowymi produkcjami, a szlify reżyserskie zdobywała jako asystentka Wojciecha Smarzowskiego przy filmach „Kler”, „Wołyń” czy „Pod mocnym aniołem”. „Cieszymy się na możliwość pracy z młodymi polskimi twórcami. Idzie za tym pewna świeżość spojrzenia, nowoczesny język, odwaga. Materiał mamy już częściowo zmontowany i chociaż film zderza nas z nieprzyjemną rzeczywistością, to nie można się od niego oderwać” – zapowiada producentka Beata Rzeźniczek z Madants. „To też zasługa aktorów, którzy bardzo dobrze odnaleźli się w niełatwej przecież interpretacji tekstu Masłowskiej. Udało się stworzyć coś oryginalnego, bardzo filmowego. Doświadczenie, dla którego, mam nadzieję, warto będzie się znowu wybrać do kina”.

„Inni ludzie” to opowieść o desperackim poszukiwaniu miłości. Historia ludzi uwikłanych w miłosny trójkąt w czasach rozpadu więzi, dożywotnich kredytów, diet pudełkowych, taniego wina i nieustającego szumu mediów społecznościowych. Ludzi miotających się w labiryncie bulwarów i zaułków pulsującego w rytmie rapu miasta Warszawy. Bohaterom w codzienności towarzyszy uważnie ich obserwujący narrator (w tej roli Fabijański). Na pierwszy rzut oka Kamil i Iwona nie mają ze sobą nic wspólnego. Iwona jest znudzoną i nieszczęśliwą żoną Maćka, żyjącą w luksusie na kredyt. Kamil ma 32 lata, seksowną dziewczynę Anecię, ale wciąż mieszka z matką na blokowisku, snując wizje kariery rapera i łapiąc przypadkowe fuchy. Relacja z Iwoną pozornie jest bez znaczenia, ale dzięki niej oboje zobaczą w innym świetle swoje życiowe wybory i ludzi.

Zgodnie z zapowiedziami producentów „Inni ludzie” mają w nowatorski i bezkompromisowy sposób prowadzić nas przez świat głównych bohaterów – współczesną Warszawę, Polskę. Towarzyszyć im będzie hipnotyzujący beat skomponowany przez producenta muzycznego Auera. Ten beat stanie się mantrą i osią narracji. „Aleksandra Terpińska jest jedną z najbardziej uzdolnionych młodych reżyserek w polskim kinie. Cieszymy się, że wraz naszymi partnerami z Madants możemy przenieść na ekran jej wizję 'Innych ludzi’, bestsellerowej powieści Doroty Masłowskiej. To będzie jedna z naszych najciekawszych propozycji kinowych w 2021 roku” – mówi Paweł Dutkalski, członek zarządu i dyrektor sprzedaży Warner Bros.

W „Innych ludziach” zagrali: Jacek Beler jako Kamil, Magdalena Koleśnik jako Aneta (dziewczyna Kamila), Sonia Bohosiewicz jako Iwona (kochanka Kamila), Sebastian Fabijański jako narrator, Marek Kalita jako Maciek (mąż Iwony) i Beata Kawka jako matka Kamila. Producentkami filmu są Klaudia Śmieja-Rostworowska i Beata Rzeźniczek, tworzące międzynarodową firmę Madants. Za dystrybucję kinową odpowiada Warner Bros. Entertainment Polska.

Książka „Inni ludzie” Doroty Masłowskiej ukazała się nakładem Wydawnictwa Literackiego.

[am]
fot. Anna Włoch © 2020 Madants & Warner Bros. Entertainment Inc. All Rights Reserved

Tematy: , , , , , , ,

Kategoria: film