banner ad

„Z innego świata” – popisowa rola Marion Cotillard w ekranizacji powieści „Ból kamieni” Mileny Agus od dziś w kinach!

9 grudnia 2016

z-innego-swiata-premiera1
Już od 9 grudnia na ekranach polskich kin wyświetlany będzie film „Z innego świata”. To adaptacja powieści Mileny Agus „Ból kamieni”, która w Polsce ukazała się przed laty nakładem wydawnictwa W.A.B.

Historia przedstawiona w filmie rozgrywa się niedługo po zakończeniu II wojny światowej. Widzowie będą mieli okazję śledzić losy Gabrielle Rabascal, wyzwolonej kobiety przepełnionej namiętnością, która po latach życia w małżeństwie bez miłości odkrywa nowe pragnienie ? podczas pobytu w uzdrowisku w Alpach poznaje czarującego żołnierza, z którym połączy ją wyjątkowe uczucie.

W roli głównej w filmie występuje Marion Cotillard, francuska aktorka znana chociażby z kreacji Edith Piaf w filmie biograficznym „Niczego nie żałuję. Edith Piaf”, a także występu w nowej adaptacji „Makbeta” czy przeboju Woody’ego Allena „O północy w Paryżu”. W „Z innego świata” partneruje jej Alex Brendemühl (jako José Rabascal) oraz Louis Garrel (porucznik André Sauvage). Reżyserią zajęła się natomiast Nicole Garcia.

z-innego-swiata-premiera2

Cotillard w bardzo entuzjastyczny sposób wypowiada się na temat współpracy z Nicole Garcią: „Byłam bardzo zainspirowana Nicole ? ona nosi w sobie prawdziwy ogień, pasję, pewną dzikość, zupełnie jak Gabrielle. To było moje pierwsze źródło inspiracji”. W podobnym tonie o współpracy z Cotillard wypowiada się sama reżyserka: „Wybór Marion do tej roli był jak najbardziej właściwy. Nie wiem, kto inny mógłby lepiej sportretować charakter tej postaci. Tylko Marion mogła oddać tę złożoną wrażliwość. Mam poczucie, że jej mowa ciała jest pełna ekspresji”.

Zdjęcia do filmu realizowano w Lyonie oraz Davos. „Z innego świata” po raz pierwszy pokazano w trakcie festiwalu w Cannes, gdzie obraz ubiegał się o nagrodę Złotej Palmy.

z-innego-swiata-plakat

[mw]

Tematy: , , , ,

Kategoria: film