banner ad

Wybrano reżysera adaptacji „Y: Ostatni z mężczyzn”

14 stycznia 2013


Adaptacja „Y: Ostatni z mężczyzn” coraz bliżej realizacji. Studio filmowe New Line Ciemna zatrudniło reżysera, który pokieruje produkcją filmu na podstawie popularnej serii komiksowej.

Osobą wybraną na to stanowisko został Dan Trachtenberg, znany dotychczas głównie z realizacji reklamówek. Scenariusz napiszą Matthew Federman i Stephen Scala ? duet scenarzystów odpowiedzialnych wcześniej m.in. za postapokaliptyczny serial „Jerycho” oraz telewizyjną adaptację komiksu „Człowiek Cel” („Human Target”).

Wymyślona przez Briana K. Vaughna (scenarzysta m.in. „Zagubionych”) seria komiksowa „Y: Ostatni z mężczyzn” opowiada o Yoricku Bronie, jedynym mężczyźnie ocalałym po katastrofie, która w ciągu jednego momentu na całej planecie zabiła wszystkie żywe istoty z chromosomem Y. Osamotniony, w świecie rządzonym przez kobiety, ostatni mężczyzna wyrusza w podróż, aby wyjaśnić zagadkę katastrofy i odnaleźć swoją ukochaną Beth – mimo że dzielą ich tysiące kilometrów. W wyprawie towarzyszy mu drugi ocalały samiec, małpka Ampersand.

Komiks ukazywał się w Polsce nakładem wydawnictwa Manioku. Niestety zanim wydawnictwo zakończyło działalność, na rynek zdążyły trafić jedynie trzy z dziesięciu tomów składających się na całą serię.

Tematy: , , ,

Kategoria: film