„Wiedźmin” w reżyserii Tomasza Bagińskiego zapowiedziany na 2017 rok. Platige Films łączy siły z Hollywood

5 listopada 2015

wiedzmin-ekranizacja-2017
Renomowana, amerykańska firma produkcyjna Sean Daniel Company – znana z takich produkcji jak seria „Mumia”, a także przygotowywanej właśnie nowej wersji filmu „Ben-Hur” czy serialu „The Expanse” – została oficjalnym partnerem Platige Films w przygotowaniach do produkcji pełnometrażowej aktorskiej ekranizacji przygód wiedźmina Geralta, bohatera książek Andrzeja Sapkowskiego. Premiera filmu zapowiedziana jest na 2017 rok.

Obraz w reżyserii Tomasza Bagińskiego, nominowanego do Oscara za film „Katedra”, oparty będzie na motywach opowiadań „Wiedźmin” i „Mniejsze Zło” z tomu „Ostatnie Życzenie”. Przygotowywany film będzie stanowić wprowadzenie do świata Wiedźmina i jest planowany jako początek serii. Nad scenariuszem kinowej adaptacji, a także jego kontynuacją filmową i telewizyjną, pracuje doświadczona hollywoodzka scenarzystka Thania St. John, autorka takich produkcji telewizyjnych jak „Grimm”, „Chicago Fire” czy „Buffy: Postrach wampirów”.

Film przeznaczony będzie do dystrybucji światowej, a jego premiera planowana jest na rok 2017. Producentami z ramienia Platige Films są Jarosław Sawko i Piotr Sikora, a ze strony SDC Sean Daniel oraz Jason Brown.

Opowiadania Andrzeja Sapkowskiego – w dużej mierze za sprawą popularnych gier komputerowych – podbijają ostatnio światowe rynki książek fantasy, a zbiór „Ostatnie życzenie” znalazł się na liście bestsellerów „New York Timesa”. Bohater stworzony przez Sapkowskiego, wiedźmin Geralt, to łowca potworów posiadający nadludzkie umiejętności. Jest istotą zawieszoną pomiędzy dwoma światami – ludzkim i magicznym. Saga o Wiedźminie porównywana jest do bijącej rekordy popularności „Gry o Tron”.

Na załączonej grafice Geralt, jakiego możemy zobaczyć w grze komputerowej „Wiedźmin 3: Dziki Gon”.

[am]
źródło: Platige Image
fot. CD Projekt Red

Tematy: , , , , , , , , ,

Kategoria: film