banner ad

W Szkocji ruszyła produkcja drugiego sezonu serialu „Dobry omen”. Zobacz pierwsze zdjęcia z planu

3 listopada 2021

W Szkocji rozpoczęto produkcję drugiego sezonu serialu „Dobry omen” kontynuującego historię opisaną przez Neila Gaimana i Terry’ego Pratchetta w książce pod tym samym tytułem. W głównych rolach demona Crowleya i anioła Azirafala powracają David Tennant i Michael Sheen. Udostępniono właśnie pierwsze zdjęcia z planu filmowego.

Sześcioodcinkowy drugi sezon „Dobrego omenu” nie zostanie oparty na powieści, ponieważ całą fabułę wykorzystano już w części pierwszej. Historia będzie jednak miała swoje źródło w pomysłach na kontynuację, które mieli Neil Gaiman i Terry Pratchett.

Choć cofniemy się do początków powstania wszechświata, to główna część wydarzeń skoncentruje się na tym, co stało się po udaremnieniu przez Crowleya i Azirafala Apokalipsy. Bohaterowie wracają do wygodnego życia wśród śmiertelników na londyńskim Soho. Niespodziewanie pojawi się posłaniec – anioł, który stracił pamięć. Przyniesie on zaskakującą tajemnicę.

„Jestem bardzo szczęśliwy, że wróciłem na ulice Soho i codziennie oglądam cudowną grę Michaela Sheena i Davida Tennanta. Tęsknię za geniuszem Terry’ego Pratchetta, ale czuję się, jakbyśmy wciąż kręcili się wokół jego głowy” – oświadczył scenarzysta i współtwórca serialu, Neil Gaiman, a jego słowa można rozumieć bardziej dosłownie, niż to się wydaje. Na planie filmowym, niczym dobry duch, ekipie towarzyszy bowiem kapelusz i szalik twórcy „Świata Dysku” (w pierwszym sezonie pamiątki te znajdowały się wśród przedmiotów zgromadzonych w księgarni Azirafala).

„W tym sezonie przeżyjemy nowe przygody ze starymi przyjaciółmi, aby rozwiązać wyjątkowo tajemnicze zagadki, a także spotkamy zupełnie nowych ludzi (żywych, umarłych i innych), aniołów i demony. Mieliśmy to szczęście, że w pierwszym sezonie wzięło udział tak wielu wybitnych aktorów, więc z przyjemnością zapraszałem ich z powrotem na plan, gdzie tylko była taka możliwość. Niektórych obsadziliśmy w rolach, które pierwotnie grali, a innych w nowych rolach napisanych specjalnie dla nich” – opowiada Gaiman.

„Dobry omen” to koprodukcja Amazon Studios i BBC Studios. Scenariusz drugiego sezonu Neil Gaiman napisał we współpracy z Johnem Finnemore’em. Na stołku reżyserskim po raz kolejny znalazł się Douglas Mackinnon. Oprócz Davida Tennanta i Michaela Sheena w obsadzie powrócą: Paul Adeyefa, Michael McKean, Gloria Obianyo, Miranda Richardson, Maggie Service, Reece Shearsmith i Nina Sosanya. Nie ujawniono jednak na razie, w kogo się wcielą.

Tymczasem pierwszy sezon serialu „Dobry omen” wciąż można obejrzeć – wraz z licznymi dodatkami – na płytach DVD:

[am]

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: film