„W kręgach władzy” Remigiusza Mroza doczeka się serialowej ekranizacji! Reżyserem będzie Łukasz Palkowski

20 października 2017


Potyczki polityczne rozgrzewają emocje wielu osób, stąd też polskim filmowcom zamarzyła się nasza krajowa odpowiedź na „House Of Cards”. Właściwy materiał na scenariusz znaleźli w twórczości Remigiusza Mroza. To właśnie jego cykl thrillerów politycznych „W kręgach władzy” zapoczątkowany powieścią „Wotum nieufności” doczeka się serialowej ekranizacji!

To nie pierwsza seria książek Remigiusza Mroza, która zainteresowała producentów filmowych, ale najprawdopodobniej pierwsza, która doczeka się realizacji. Został bowiem już obsadzony stołek reżysera. „Za kamerą stanie wirtuoz współczesnego polskiego kina, Łukasz Palkowski, którego możecie znać z takich obrazów, jak 'Bogowie’, 'Belfer’ czy 'Najlepszy'” ? informuje na swoim oficjalnym profilu na Facebooku Remigusz Mróz. Z kolei muzykę do serialu napisze Bartosz Chajdecki, który skomponował ścieżkę dźwiękową m.in. do „Czasu honoru”, „Baczyńskiego” i „Moich córek krów”. „Czuję, że będę nucił ten soundtrack przez wiele lat” ? cieszy się pisarz.

Wiadomość o ekranizacji ujawniona została w przededniu ukazania się drugiego tomu serii „W kręgach władzy” zatytułowanego „Większość bezwzględna”. W kręgach władzy trwa kryzys. Po skandalu z udziałem premiera parlament nie zdołał uchwalić wotum nieufności, a polityk, który miał przejąć władzę, znalazł się w szpitalu. Prognozy zarówno dla niego, jak i dla kraju, nie są dobre. Sytuację pogarsza fakt, że niedługo przed mającym odbyć się w Polsce międzynarodowym szczytem, do służb specjalnych dociera informacja o możliwym zamachu. Prezydent Daria Seyda traktuje ostrzeżenia wywiadu jako realną groźbę, ale ma pewne wątpliwości ? doniesienia bowiem pochodzą nie od sojusznika, a przeciwnika na arenie międzynarodowej. W dodatku ktoś z otoczenia głowy państwa zaczyna sabotować prezydenturę Seydy? Kiedy Polska staje na krawędzi chaosu, na scenie politycznej pojawia się nowy, bezkompromisowy gracz. Zdaje się kierować słowami Winstona Churchilla, który radził: ?nigdy nie pozwól, by dobry kryzys się zmarnował?. Powieść trafi do sprzedaży już 8 listopada nakładem wydawnictwa Filia.

Na załączonych zdjęciach: Remigiusz Mróz, Łukasz Palkowski, Bartosz Chajdecki i ekipa odpowiedzialna za doprowadzenie do realizacji projektu.

[am]
for. archiwum Remigiusza Mroza

Tematy: , , ,

Kategoria: film