Twórcy „Valeriana” obejrzeli już ekranizację komiksu w reżyserii Luca Bessona. Dla was mamy nowy zwiastun

24 maja 2017


Prawie 50 lat od momentu, w którym narysowali pierwszą historię o Valerianie, twórcy komiksu, Pierre Christin i Jean-Claude Mézi?res, mieli okazję obejrzeć wysokobudżetową ekranizację w reżyserii Luca Bessona, której premiera zapowiedziana jest na wakacje 2017 roku.

Zamknięty seans dla obu 79-letnich autorów zorganizowano w sali kinowej, w której byli jedynymi widzami. Zdjęciem upamiętniającym tę chwilę podzielił się w mediach społecznościowych Luc Besson. Nie ujawniono, jaką opinię na temat filmu wydali Pierre Christin i Jean-Claude Mézi?res, ale cztery miesiące temu w wywiadzie dla „Konbini” podzielili się kilkoma spostrzeżeniami z planu.

„Sprzedając prawa do ekranizacji, zastosowaliśmy się do zasady większości amerykańskich autorów, która brzmi: bierz pieniądze i w nogi” – żartował Pierre Christin, po czym dodał już najzupełniej poważnie: „Prawa zostały sprzedane komuś, na kim mogliśmy polegać: można kochać lub nie jego filmy, ale Luc Besson to rozpoznawalna marka w wysokobudżetowej kinematografii, zwłaszcza jeśli chodzi o science fiction”.

Twórcy przyznali, że mieli okazję obserwować reżysera podczas pracy i to wzbudziło ich zaufanie. „Byliśmy przez kilka dni na planie zdjęciowym, ale jako goście honorowi, a nie konsultanci. Siedzieliśmy w kącie, dyskretnie, jak to tylko możliwe, aby nie przeszkadzać. I widzieliśmy ogromną machinę produkcyjną. Luc Besson wie, co robi” – relacjonował Jean-Claude Mézi?res.

„W 'Valerianie’, podobnie jak w wielu filmach Bessona, widać jego dziecięcą stronę. I to jest jedna z jego zalet. Czasami na planie był podniecony niczym dzieciak, pokazując nam, jak nakręcone sceny pasują do kadrów z komiksu. Poza tym, w niektórych przypadkach, byliśmy pod naprawdę dużym wrażeniem stworzonej scenerii” – dodał Pierre Christin.

Światowa premiera filmu zapowiedziana jest na 21 lipca. Polscy widzowie będą mogli obejrzeć ekranizację od 4 sierpnia. „Valerian i Miasto Tysiąca Planet” to najdroższy film w historii kina wyprodukowany poza granicami USA. W obsadzie znalazły się sławy ze świata kina, muzyki i modelingu, m.in.: Dane DeHaan, Cara Delevingne, Rihanna, Rutger Hauer, Herbie Hancock, Ethan Hawke, John Goodman i Clive Owen.

Poniżej możecie obejrzeć finalny zwiastun filmu:

Komiksowy cykl „Valerian” ukazuje się w Polsce w wydaniach zbiorczych nakładem oficyny Taurus Media. Historię „Cesarstwo Tysiąca Planet”, na podstawie której nakręcono film, znajdziecie w pierwszym tomie serii.

[am]

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: film