banner ad

Twórcy horroru „To” zamierzają zekranizować „Osobliwego gościa” Edwarda Goreya

10 maja 2021

Andy Muschietti i jego żona Barbara, czyli reżyser i producentka horrorów „To” i „To: Rozdział 2”, zamierzają przenieść na ekran „Osobliwego gościa” Edwarda Goreya. Scenariusz filmu ma napisać pisarka Emily V. Gordon (autorka „I tak cię kocham”), a w jednej z głównym ról wystąpi jej mąż Kumail Nanjiani.

Opublikowany w 1957 roku „Osobliwy gość” to raptem 14-stronicowa historyjka obrazkowa opowiadająca o istocie podobnej do pingwina, która niezapowiedzianie zjawia się w posiadłości pewnej rodziny, sprowadzając na zamieszkujące tam osoby kłopoty i chaos.

Gorey podobno chciał, aby książka przeznaczona była dla dzieci, ale jego wydawca adresował ją dla dorosłych. Wpłynęła na to atmosfera grozy podkreślona dodatkowo przez wiktoriańską scenerię. Ten element powoduje, że nie powinno nas dziwić zainteresowanie Andy’ego Muschiettiego projektem przeniesienia „Osobliwego gościa” na ekran.

Co więcej, twórca filmów „To” i „To: Rozdział 2” już wcześniej wyrażał się bardzo pochlebnie o twórczości Goreya, określając siebie jego „wielkim fanem”. Niepokojący klimat obecny w twórczości słynnego amerykańskiego artysty stanowił jedną z inspiracji do horroru „Mama”.

Muschietti zajmie się reżyserią zapowiadanego obrazu na podstawie „Osobliwego gościa”. Nie wiadomo jedynie, w jaki sposób filmowcy planują rozszerzyć historię z książki lub domknąć jej otwarte zakończenie.

W Polsce „Osobliwy gość” ukazał się w zbiorze wraz z innymi historiami Edwarda Goreya opublikowany nakładem Wydawnictwa Znak.

[am]

Tematy: , , , , ,

Kategoria: film