„Tropiciele” ? południowoafrykański serial na podstawie powieści Deona Meyera 6 czerwca w HBO GO

21 maja 2020


Południowoafrykański serial „Tropiciele” na podstawie niepublikowanej w Polsce powieści autorstwa Deona Meyera trafia do światowej dystrybucji. Możemy spodziewać się wielowątkowego thrillera akcji ze zorganizowaną przestępczością, przemytem diamentów i międzynarodowym terroryzmem w tle. Premiera serialu odbędzie się 6 czerwca w HBO GO.

W sennym mieście Loxton w RPA Lemmer niechętnie zgadza się wziąć udział w nielegalnym przerzucie rzadkich czarnych nosorożców. Kiedy wyrusza z konwojem w drogę, zauważa jadący z tyłu samochód, co zwiastuje kłopoty. Transport wpada w zasadzkę zastawioną przez gangsterów. Lemmer zostaje pobity i pozostawiony na pastwę losu. A to błąd. Dla własnego dobra powinni go zabić.

W tym samym czasie w Kapsztadzie biuro wywiadu rozpoczyna priorytetowe, tajne śledztwo w sprawie planowanego zamachu terrorystycznego. Gra toczy się o wysoką stawkę, bo policyjny informator ujawnił, że doszło do spotkania lokalnych islamskich ekstremistów z Sulejmanem Daoudem, wysokim rangą członkiem Al Kaidy. Szefowa wywiadu ostrożnie planuje operację, a do zespołu jako analityczka dołącza Milla, gospodyni domowa, która uciekła z domu na przedmieściach przed przemocą. Nieco później Amerykanin Lucas Becker zostaje brutalnie napadnięty w Kapsztadzie i zaczyna ścigać ludzi, którzy ukradli mu samochód, gdyż musi odzyskać torbę z pieniędzmi.

Główne wątki historii składają się na pełną akcji i zmyślnie poprowadzoną intrygę, która toczy się w różnych zakątkach RPA ze spektakularnym finałem w Kapsztadzie. W tle nie zabraknie zorganizowanej przestępczości, przemytu diamentów, zagrożenia dla bezpieczeństwa narodowego, czarnych nosorożców, CIA i wątku międzynarodowego terroryzmu.

Produkcja w całości nakręcona została na terenie RPA, a w jej powstanie zaangażowani byli południowoafrykańscy twórcy. W rolach głównych w serialu wystąpili: James Gracie, Rolanda Marais, Ed Stoppard, Sandi Schultz, Brendon Daniels, Trix Vivier, Thapelo Mokoena i Sisanda Henna. Scenariusz na podstawie powieści Deona Meyera napisał Robert Thorogood. Serial wyreżyserował Jyri Kähönen („Bordertown”). Autorem zdjęć jest Ivan Strasburg.

Producenci sześcioodcinkowego serialu od początku mówili, że ich zamiarem jest pokazanie widzom na całym świecie południowoafrykańskiego przemysłu filmowego i telewizyjnego. „Tropiciele” byli najpopularniejszym tytułem oglądanym w 2019 roku na tamtejszym płatnym kanale M-Net. Teraz, dzięki współpracy z Cinemax (siostrzaną stacją HBO), ekranizację zobaczą widzowie w innych krajach.

W Polsce premiera „Tropicieli” zaplanowana została na 6 czerwca w HBO GO. Na antenie Cinemax serial zobaczymy natomiast 20 czerwca o godzinie 20:00. Poniżej możecie zobaczyć zwiastun ekranizacji:

[am]
fot. i źródło: HBO

Tematy: , , , ,

Kategoria: film