Tomasz Bagiński nakręci nowego „Wiedźmina”!

22 sierpnia 2014

wiedzmin-baginski
Studio Platige Image ogłosiło, że zamierza zmyć plamę na honorze polskiej kinematografii, jaką był „Wiedźmin” Marka Brodzkiego, i nakręci nową pełnometrażową wersję przygód Geralta z Rivii.

„Potwierdzamy. Rozpoczęliśmy przygotowania do produkcji pełnometrażowego aktorskiego filmu fabularnego ?Wiedźmin?, za który odpowiedzialny będzie Tomek Bagiński i ekipa Platige Films. Scenariusz powstanie w oparciu o prozę Andrzeja Sapkowskiego. Projekt jest obecnie w fazie developmentu” ? czytamy na profilu Platige Image na Facebooku.

W chwili obecnej Platige Image nie jest jeszcze w stanie podać żadnych szczegółowych informacji. Film jest wciąż w bardzo wczesnej fazie rozwoju, a informacja o planach jego realizacji wyciekła do prasy jedynie dlatego, że Polski Instytut Sztuki Filmowej opublikował listę wniosków, jakie polscy twórcy filmowi złożyli z prośbą o dofinansowanie. Wniosek Tomasza Bagińskiego i Platige Films znajduje się w sekcji priorytetów: „Stypendia scenariuszowe” i „Rozwój projektu”.

Wiadomość o planowanej ekranizacji została przyjęta przez fanów książkowego Wiedźmina z ostrożnym optymizmem. Realizacja filmu na światowym poziomie wymagać bowiem będzie dużych nakładów finansowych. Jeśli jednak twórcy podejdą do ekranizacji z równym zaangażowaniem, co CD Projekt Red do gier na podstawie prozy Sapkowskiego, możemy liczyć na przebój.

Bagiński, nominowany do Oscara za krótkometrażowy film „Katedra”, miał już w swojej karierze możliwość współpracy przy tworzeniu świata Wiedźmina. Na zlecenie CD Projekt Red nakręcił animację, która stanowiła intro do gry „Wiedźmin 2: Zabójcy królów”. 4-minutową produkcję możecie obejrzeć poniżej:

Na zdjęciu załączonym do newsa Geralt z Rivii w grze „Wiedźmin 2: Zabójcy królów”.

[am]

Tematy: , , , , , , , ,

Kategoria: film