Tak wyglądałaby ekranizacja „Igrzysk śmierci”, gdyby film nakręcono w latach 90-tych

17 listopada 2015

igrzyska-smierci-lata-90te
Z okazji premiery finalnej części ekranizacji „Igrzysk śmierci” Suzanne Collins kanadyjski entuzjasta filmowy Louis „The Sleepy Skunk” Plamondon połączył siły z ekipą portalu „Vulture”, aby pokazać, jak wyglądałyby adaptacja książek, gdyby pisarka wpadła na swój pomysł wcześniej i filmy można by nakręcić na początku lat 90.

Do stworzenia odpowiednio wystylizowanego zwiastuna wykorzystano obrobione ujęcia z ekranizacji książek z Jennifer Lawrence w roli głównej, a także efekty dźwiękowe i wizualne z takich klasycznych filmów z epoki, jak „Ucieczka z Los Angeles”, „Kolonia karna”, „Mad Max 2”, „Uciekinier” czy „Kosiarz umysłów”.

Dla tych, którzy pamiętają jeszcze czasy kaset wideo, niewątpliwym smaczkiem będzie usłyszenie w podkładzie głosu legendarnego Dona LaFontaine?a. Wprawdzie „król trailerów filmowych” nie żyje już od siedmiu lat, ale i w tym przypadku posłużono się archiwalnymi nagraniami, które z uwagi na uniwersalny charakter wielu zapowiedzi Dona idealnie wpasowały się w fabułę.

Poniżej możecie zobaczyć, jak wyglądałyby filmowe „Igrzyska śmierci”, gdyby książki ekranizowano w czasach przed efektami komputerowymi.

[am]

Tematy: , , , , ,

Kategoria: film