Tak wyglądałaby ekranizacja „50 twarzy Greya”, gdyby wystąpiły w niej Muppety

11 października 2016

50-twarzy-muppetow-parodia
Miss Piggy i Żaba Kermit odsłaniają swoje mroczne oblicze. Ekipa kanału na Youtube Darth Blender postanowiła nieco ulepszyć zbierającą niezbyt pochlebne recenzje ekranizację „Pięćdziesięciu twarzy Greya” i zaprezentowała, jak wyglądałby film na podstawie erotycznej trylogii E.L. James, gdyby wystąpiły w nim Muppety.

Każdy, kto śledził filmowe losy Muppetów, przyzna, że wizja niewinnej i uległej studentki Miss Piggy oraz zamiłowanego w pejczach i kajdankach biznesmena Kermita wyraźnie kłóci się ze sposobem, w jaki przedstawił ich Jim Henson. To raczej czarująca świnka o gwiazdorskim temperamencie była w tym związku dominującą połówką. Być może jednak z dala od kamery, w zaciszu Czerwonego Pokoju, role się odwracały?

Do realizacji zabawnego klipu zatytułowanego „Pięćdziesiąt twarzy Muppetów” ekipa kanału Darth Blender wykorzystała ścieżkę dźwiękową pochodzącą ze zwiastuna filmu „Pięćdziesiąt twarzy Greya”, który trafił na ekrany kin w 2015 roku. Z kolei wizualne fragmenty zaczerpnięto z sześciu pełnometrażowych produkcji o Muppetach: „Wielka wyprawa Muppetów” (1979), „Muppety podbijają Broadway” (1984), „Muppety z kosmosu” (1999), „Muppety w krainie Oz” (2005), a także najnowszych kinowych hitów „Muppety” (2011) oraz „Muppety: poza prawem” (2014).

Zważywszy na krytykę, z jaką ? mimo frekwencyjnych sukcesów ? spotkała się adaptacja „Pięćdziesięciu twarzy Greya”, sądzimy, że realizacja pełnometrażowej parodii z Muppetami byłaby całkiem świetnym posunięciem, dzięki któremu historię opisaną przez E.L. James polubiliby chyba nawet ci, którzy byli nastawieni niechętnie do sadomasochistycznej trylogii.

Oto zwiastun nieistniejącej parodii „Pięćdziesiąt twarzy Muppetów”:

Poniżej możecie zobaczyć bardziej prawdopodobną wizję relacji łączących Miss Piggy z Kermitem:

50-twarzy-muppetow-parodia-2

[am]

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: film